Bajern slavio, Jović konačno na parketu

Euroleague 4. dec 202022:19 0 komentara
Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

U duelu 12. kola Evrolige košarkaši Bajerna dočekali su Himki i pobedu upisali rezultatom 80:77.

Bajern je na svom parketu u petak uveče savladao Himki rezultatom 80:77.

Sedam poena pednosti koliko je imao Himki nakon prve četvrtine pokazalo se kao nedovoljno za siguran nastavak meča.

Bajern je u drugoj deonici zaigrao sigurnije i efikasnije i stigao i prestigao zaostatak koji je imao nakon prvih deset minuta. Na poluvremenu su izabranici Andree Trinkijerija vodili 43:40.

Himkiju je rezultatski pripala i treća deonica, taman tokiko da se neizvesnost nastavi i u poslednjoj četvrtini, pa i do samog kraja meča.

Bajern je na sekund i po do kraja imao vođstvo od jednog poena, ali i dva slobodna bacanja koja je iskoristio pa je poveo 80:77, a kako je pokušaj za tri Monroa propao Bajern je upisao novu pobedu.

Bajern su do pobede predvodili Vejd Boldvin sa 19 poena, Pol Cipser sa poenim manje i Vladimir Lučić sa deset poena na koje je dodao četiri skoka i tri asistencije. Nihad Đedović stao je na devet poena i četiri asistencije.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Aleksej Šved sa 20 poena, osam skokova i devet asistencija, Greg Monro zasutavio se na 18, a Stefan Jović meč je završio sa šest poena i po tri skoka i asistencije. Joviću je ovo prva utakmica u sezoni i na parketu je proveo 24 minuta.

Bajernu je ovo osma pobeda u sezoni dok je Himki doživeo deveti poraz.