Bajern slavio u Vitoriji

Euroleague 21. jan 202222:21 0 komentara

Bajern iz Minhena savladao je na gostovanju Baskoniju 84:77 u okviru 22. kola Evrolige.

Posle izjednačene prve četvrtine, Bajern je bio značajno bolji u drugoj deonici. Izabranici Andree Trinkijerija napravili su sredinom ovog dela seriju od 13:0 i otišli na 36:24. Do kraja poluvremena Baskonija je smanjila na devet razlike.

povezane vesti

Domaći igrači su zaigrali bolje u drugom poluvremenu. Sredinom treće četvrtine smanjili su na minus dva, ali je ekipa iz Minhena u poslednjih deset minuta ušla sa šest poena viška.

Kada su na šest minuta pre kraja poveli 11 razlike delovalo je da je završena priča. Ipak Baskonija se nije predavala. Serijom 8:0 stigli su na samo dva poena zaostatka. Nisu ipak gubili prisebnost Bavarci. Ponovo su se odlepili na plus šest i osigurali trijumf.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Otelo Hanter, Kori Volden i Rubit sa 17 poena. Vladimir Lučić je upisao osam poena po dva skoka i dve asistencije za 23 minuta, dok je Ognjen Jarazam imao poen i skok za osam minuta na terenu.

Najbolji u Baskoniji bio je Boldvin sa 23 poena.