Beron trojkama rastužio Trinkijerija, Barsa sigurna

Euroleague 16. dec. 202021:06 > 21:24
Euroleague Basketball

Košarkaši Zenita posle preokreta pobedili su Bajern iz Minhena u meču 14. kola Evrolige rezultatom 79:75.

Tim iz Sankt Peterburga je upisao osmi trijumfa i sa uičinkom 8-4 šesti je u elitnom takmičenju, dok su Bavarci zabeležili peti neuspeh (9-5).

Gosti iz Minehna su sve vreme bili u prednosti, u trećoj četvrtini imali su maksimalnih plus 13, a Zenit je prvi poveo dva i po minuta pre trojkom Mateuša Ponitke (72:71). U uzbudljivoj završnici gosti nisu uspeli da postignu koš skoro dva minuta, što je Zenit iskoristio i serijom 7:0 došao do druge pobede u poslednja tri meča.

Bili Beron je bio najefikasniji sa 20 poena (4/5 za tri), Vil Tomas je postigao 13, a Arturas Gudaitis 12 poena. U poraženoj ekipi Džalen Rejnold je imao 13, a Vejd Boldvin i Denis Sili po 12 poena, dok Vladimir Lučić ponovo nije bio u timu.

Zenit u sledećem kolu gostuje CSKA, a Bajern dočekuje Baskoniju.

Barselona je u „Blaugrani“ savladala poslednjeplasirani Himki 87:74.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa konstantno je bila u vođstvu, a meč je prelomila u finišu trećeg perioda kada je došla do 16 poena viška (69:53).

Ekipa iz Katalonije se na vrhu tabele izjednačila sa CSKA iz Moskve sa učinkom 11-3 najviše zahvaljujući Nikoli Mirotiću i Koriju Higinsu koji su kombinovano postigli 44 poena. Španac sa crnogorskim pasošem je upisao 24 poena (7/8 za dva, 2/3 za tri), a Higins 20. Nik Kalates je upisao samo poen, ali i 12 asistencija.

Himki ima skor 2-12, a najefikasniji u ruskoj ekipi bio je Aleksej Šved sa 22 poena (5/12 za tri), Džordan Miki i Sergej Karasjov su imali po 13, a Stefan Jović 3 (0/1 za dva, 1/3 za tri), uz po skok i asistenciju za 19 minuta.