Bajernu drama protiv Himkija, dabl-dabl Šveda

Andrea Trinkijeri
Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Bajerna slavili su u meču 22. kola Evrolige protiv Himkija rezultatom 95:93.

Bolje je Bajern otvorio utakmicu i posle uvodnih 10 minuta imao dvocifrenu prednost – 26:15.

Uspeo je ruski sastav da se konsoliduje i da iskoristi izgubljene lopte ekipe Andree Trinkijerija, ali i da pre pauze izjednači – 44:44.

I treća četvrtina je rezultatski pripala domaćinu, ali je Bajern bio konkretniji u neizvesnoj završnici i uspeo da završi meč u svoju korist.

Vajler-Beb je bio najbolji u pobedi Bajerna sa 25 poena, osam skokova i pet asistencija. Džejms Gist je dodao 19 poena, dva manje je ubacio Džalen Rejnolds, a dvocifreni su bili i Pol Cipser sa 11 i Vejd Boldvin sa 10 poena. Vladimir Lučić zbog povrede nije bio u sastavu minhenske ekipe.

Aleksej Šved je blistao u redovima Himkija sa 32 poena, uz 11 asistencija i tri skoka. Dairis Bertans je ubacio 15 poena, a Erik Mekolum 12.

Tim iz Minhena je tako upisao 13. pobedu u elitnom takmičenju.

Himki je na začelju tabele i pretrpeo je 20. poraz.