Barsa u velikom derbiju od -12 do ubedljive pobede u Moskvi

Euroleague 15. jan 202120:11 > 20:13 0 komentara
CSKA, Barselona
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Barselone u velikom derbiju 20. kola Evrolige pobedili su CSKA u Moskvi rezultatom 88:75, a trijumf dobija na značaju ako se zna da u ekipi nije bio Nikola Mirotić.

Katalonci su u drugoj četvrtini imali 12 poena zaostatka, ali su u nastavku utakmice sjajno odigrali i sa učinkom 14-6 na korak se približili vodećim Armejcima koji imaju skor 15-5.

Povezane vesti

Ekipa Dimitrisa Itudisa odlično je počela meč, dominirao je Nikola Milutinov koji je u prvoj četvrtini postigao osam poena, a trojkom Majka Džejmsa domaći su u 16. minutu došli do najveće prednosti 38:26.

Ipak, Barselona je brzo uzvratila, do odlaska na odmor primila je još samo tri poena, postigla 16, i posle 20 minuta tim Šarunasa Jasikevičijkusa je vodio 42:41.

Katalonci su u nastavku utakmice bili mnogo bolji, održavali su prednost koja je u poslednjoj deonici bila i maksimalnih +13.

Blistao je nekadašnji igrač CSKA Kori Higins sa 25 poena (9/13 za dva), i 6 skokova, Aleks Abrines je dodao 19 (5/9 za tri), a Nik Kalates 13 (3/5 za tri), uz 6 skokova i 7 asistencija.

Kod Armejaca Majk Džejms je zabeležio 18 poena (1/6 za tri), Milutinov 15 (5/6 za dva, 5/6 slobodna bacanja, 6sk, 1 as za 26 minuta), a Darun Hilard i Tornike Šengelija po 10.

Barselona u sledećem kolu gostuje Crvenoj zvezdi, a CSKA dočekuje sve bolji Fenerbahče.