Barsa vratila brejk u Sankt Peterburgu: Na korak do F4

Euroleague 28. apr. 202121:02 > 21:133 komentara
Nick Calathes
2021 Euroleague Basketball

Košarkaši Barselone poveli su u četvrtfinalnoj seriji Evrolige sa 2:1 u pobedama, pošto su kao gosti u sredu u Sankt Peterburgu bili bolji od Zenita rezultatom 78:70. Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa imaće priliku da već u petak u slučaju pobede obezbedi mesto na završnom turniru u Kelnu.

Najefikasniji u pobedničkom timu na kraju utakmice bio je američki centar Brendon Dejvis, koji je meč okončao sa 22 poena (9/14 iz igre) i 8 skokova. Kori Higins je duel završio sa 16 poena, Kajl Kjurik je imao 13, a Nikola Mirotić 11. Nik Kalates je duel okončao sa 7 poena i 6 asistencija u pobedničkoj ekipi.

Evroliga:

U timu Ćavija Paskvala istakao se nekadašnji bek Crvene zvezde Bili Beron sa 19 poena (7/11 iz igre), 14 uz 5 skokova zabeležio Aleks Pojtres. Po 10 poena imali su Kevin Pengos i Vil Tomas, koji je upisao i 9 skokova.

Meč u Sibur areni, u kojoj je više od pet hiljada gledalaca praktično ispunilo kapacitet hale, počeo je u znaku domaćeg tima, koji je tokom dobrog dela prvog poluvremena imao prednost, predvođen pre svega odličnom šuterskom partijom Berona i ostalih spoljnih igrača. Međutim Barsa se serijom 8:0 vratila u meč do poluvremena, a u trećem kvartalu je došla i do dvocifrene prednosti, koja je na kraju bila dovoljna za veliki trijumf prvoplasiranog tima na kraju regularnog dela prvenstva.

Pobednik iz ove serije igraće na Fajnal foru u Kelnu protiv boljeg tima iz duela Armani – Bajern, a ekipa iz Milana ima veliku prednost od 2:0.

Četvrta utakmica serije na programu je u petak takođe u Sankt Peterburgu, dok će se eventualna peta utakmica igrati u Barseloni ukoliko bude bilo potrebe.

Sve mečeve Evrolige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.