Samo Ivanović „igrao“, Zvezda lako poražena u Vitoriji

Euroleague 16. nov 202121:42 > 22:34 31 komentara
Nikola Ivanović
2021 Euroleague Basketball

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u utorak u Vitoriji u desetom kolu Evrolige – izabranike Dejana Radonjića pobedila je ekipa Baskonije rezultatom 93:74.

Posle ovog poraza crveno-beli su na skoru 4-6, dok je Baskonija prekinula niz od četiri poraza i sada je takođe na 4-6.

EL u utorak:

Srpski šampion bio je oslabljen na ovom gostovanju – za crveno-bele nisu nastupili Luka Mitrović i Nejt Volters, uz od ranije povređenog Erona Vajta. Na taj način okončan je i niz crveno-belih od pet pobeda u svim takmičenjima, a samo dva dana ranije tim sa Malog Kalemegdana ubedljivo je slavio protiv Partizana u „večitom derbiju“.

Za Baskoniju je ovo bio prvi duel posle promene na poziciji trenera – crnogorskog stručnjaka Duška Ivanovića zamenio je Hrvat Neven Spahija samo dva dana red duel sa Zvezdom.

Baskonija je bila bolji rival tokom čitavog duela i bila je u prednosti. Međutim, u drugoj četvrtini, posle jedne veoma „sušne“ deonice u Zvezdinoj igri u napadu, vođstvo raste i do 20 poena i od tada srpski predstavnik ne uspeva da uhvati priključak.

Jedini u Zvezdinom sastavu koji je pretio domaćima i uspeo u nekoliko trenutaka da izmami reakcije trenera Spahije, bio je Nikola Ivanović. U drugom poluvremenu Radonjić u igru nije ubacivao ni Nikolu Kalinića.

Najbolji kod crveno-belih bio je upravo crnogorski plejmejker Nikola Ivanović sa 21 poenom (8/14 iz igre, 2/3 penali), 5 skokova i 7 asistencija. Nemački centar Majk Cirbes upisao je 12 poena (5/6 iz igre), a po 11 dodali su Ognjen Dobrić (4/10 iz igre) i Ostin Holins (4/11). Centar Ognjen Kuzmić imao je 10 poena i 8 skokova.

Kod pobednika odličan je bio Stiven Inok sa 23 poena (10/12 iz igre, 3/3 penali) i 11 skokova, a Rokas Gijedraitis imao je 21 poen (7/11 iz igre, 2/2 penali). Vejd Boldvin dodao je 14 poena, a Simone Fontekio 9 poena, 6 skokova i 7 asistencija.

Baskonia Zvezda SofaScore
SofaScore

Srpski bek Vanja Marinković na terenu je proveo 16 minuta, upisao 5 poena (2/5 iz igre) i zabeležio 1 skok.

Zvezda dupli program ove nedelje u Evroligi nastavlja još jednim teškim gostovanjem – Radonjićev tim će u četvrtak gostovati Realu u Madridu. Naredni protivnik za Baskoniju biće CSKA, takođe u Vitoriji.

Utakmicu možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze.

TOK MEČA mogli ste da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

40′ – Utakmica je rešena, Inok i Boldvin pogađaju i Zvezda je na kraju primila 93 poena, što je ubedljivo najviše u dosadašnjem toku sezone.

31′Ivanović pogađa jedno slobodno bacanje i Zvezda je na -14, a sa druge strane pogađaju Fontekio i Vanja Marinković i Baskonija ima 77:59.

30′Nikola Ivanović je jedini raspoložen igrač u crveno-belim dresu – pogađa svoju treću trojku, ukupno ima 18 poena i smanjuje razliku Baskonije na 15 poena – 68:53. Zvezda je ovaj period dobila rezultatom 21:13.

28′ – Baskonija „odrađuje posao“ – Noko dolazi do osmog poena (4/4 za dva poena) i domaći vode 65:44.

25′Kuzmić pogađa na asistenciju Ivanovića, to je njegov šesti poen i Baskonija vodi 61:40.

23′ – Zvezda dolazi do prvih poena u drugom poluvremenu posle dva i po minuta, a koš je pogodio kapiten Branko Lazić.

22′ – Ni treća četvrtina nije donela mnogo boljitka za Zvezdu – Inok pogađa i Baskonija vodi 57:32.

U pitanju je ubedljiv najlošija defanzivna partija crveno-belih u dosadašnjem toku sezone u EL – poređenja radi, Radonjićev tim je u pobedi nad Panatinaikosom dva kola ranije za čitav meč primio 48 poena.

Najbolji u Zvezdi posle prvog poluvremena je Nikola Ivanović, koji je ubacio 11 poena, Ostin Holins je ubacio 6 (2/6 za tri poena), a Ognjen Dobrić je dodao 5.

Kod domaćina Rokas Gijedraitis je odličan sa 16 poena, prate ga Vejd Boldvin sa 12 i Stiven Inok sa 11 poena.

20′ – Bacanja ubacuje i Grejndžer, pa se na veliki odmor ide sa ogromnom prednošću za predstavnika Španije – 55:32 za Baskoniju.

19′ – Zvezda ponovo pravi faul na šutu za tri poena, a ovog puta Boldvin pogađa sva tri puta sa linije slobodnih bacanja. U međuvremenu za Zvezdu pogađaju Cirbes i Ivanović, pa je rezultat 52:32 za domaće.

17′ – Posle bacanja Gijedraitisa Baskonija prvi put dolazi do +20 – 44:24.

15′ – Nastavlja se katastrofalna druga četvtina crveno-belih u Vitoriji – za domaće redom pogađaju Lendri, Inok i Gijerdraitis. U međuvremenu je za Zvezdu jedine poene u drugom periodu ubacio novajlija Marković. Rezultat je 42:24 za tim Nevena Spahije.

12′ – Veoma loše Zvezda započinje drugu četvrtinu – Gijedraitis ubacuje pet poena (dvojak i trojka), a Fontekio pogađa sva tri slobodna bacanja pošto je fauliran na šutu za tri poena i rezultat je 33:22 za domaće.

10′ – Nova trojka Holinsa dovoljna ponovo Zvezdi daje zaostatak od tri poena – 25:22. Zvezda nakon 10 minuta šutira 4/9 za tri poena, a Baskonija još boljih 4/7.

8′ – Ponovo Zvezda trojkom drži priključak – Ivanović ubacuje šut za tri poena i smanjuje na 21:17, prethodno je precizan za tri poena bio Sedekerskis.

7′Ostin Holins ne dozvoljava domaćima da se „odlepe“ na startu – pogađa trojku i smanjuje zaostatak na četiri poena – 16:12.

6′ – Nekadašnji centar Zvezde Lendri Noko se upisuje u strelce protiv bivšeg kluba i Baskonija dolazi do +7 – 16:9.

4′Dobrić pogađa prvu trojku na meču i smanjuje na 6:5, a potom Boldvin pogađa uz faul, pa domaći vode 9:5.

1′ – Zvezda dolazi u vođstvo posle 18 sekundi poenima Kuzmića, dok prvi šut za domaće pogađa Rokas Gijedraitis – precizan je za tri poena.

Zvezda će meč početi u sastavu Stefan MarkovićOgnjen DobrićDejan DavidovacNikola KalinićOgnjen Kuzmić. Domaćin će meč početi u postavi Vejd BoldvinDžejson GrejndžerTadas SedekerskisStiven InokRokas Gijedraitis.