Baskonija slomila Monako, odličan Anđušić

Aitor Arrizabalaga/Euroleague Basketball via Getty Images

Baskonija je na svom terenu savladala Monako u petom kolu Evrolige rezultatom 78:66.

U prvom poluvremenu je viđena ravnopravna utakmica. Baskonija je imala u jednom trenutku devet poena viška 30:21, ali je tim iz Kneževine bolje odigrao samu završnicu i na odmor se otišlo sa plus tri za tim iz Vitorije – 38:35.

povezane vesti

Odluka je pala u trećoj četvrtini. Od rezultata 43:40 napravili su seriju 10:0  i odvojili se na 53:40. Otišli su i na plus 18, a u poslednju deonicu izabranici Duška Ivanovića ulaze sa plus 14 – 60:46.

Uspeo je Monako sredinom četvrte četvrtine da smanji na 66:60, ali novom serijom od 6:0 Baskonija otklanja sve dileme što se tiče konačnog pobednika.

Fontekio je nosio Baskijce do trijumfa sa 20 poena, a sjajnu podršku je imao u Noku sa 14, Enohu i Grejndžeru sa 12, dok je Giedratis upisao 10 poena. Vanja Marinković je za četiri minuta na parketu upisao jedan skok.

Na drugoj strani sjajna je bio srpski reprezentativac Danilo Anđušić sa 15 poena. Više od njega je postigao samo u Amerikanac Majk Džejms sa 18 poena.

1. Baskonija sada ima skor 3:2, dok Monako, debitant u Evroligi ima dve pobede i tri poraza.