Brejk Efesa na startu plej-ofa!

Euroleague 19. apr 202220:53 > 21:11 1 komentar
Vasilije Micić
xSavinoxPaolellax xipa-agency.netx 0 via Guliver Images

Košarkaši Anadolu Efesa napravili su brejk na startu četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige.

Povezane vesti

Aktuelni šampion Evrope, koji je u doigravanje ušao sa šeste pozicije, u Milanu je savladao Olimpiju rezultatom 64:48.

Plasman na Fajnal-for u Beogradu obezbediće ekipa koja prva upiše tri trijumfa.

Druga utakmica na programu je 21. aprila takođe u Milanu.

Ekipa Ergina Atamana perfektno je odigrala u odbrani u drugoj i trećoj deonici i još jednom potvrdila da nije samo napadačna „mašina“. Olimpija je u drugoj deonici koš postigla posle punih sedam minuta igre, skoro identična slika viđena je i u trećoj deonici, tako da gostima, uprkos ne toliko ubojitom napadu, nije bilo teško da održava sigurnu prednost.

Sredinom poslednje deonice turski tim je imao maksimalnih 15 poena prednosti – 57:42.

Jedini dvocifreni u Efesu bili su bekovi Vasilije Micić i Šejn Larkin koji su upisali po 16 poena. Srpski reprezentativac je za 29 minuta ta dva šutirao 4/8, za tri 2/8 i 2/3 slobodna bacanja, a imao je još 7 skokova i 3 asistencije. Filip Petrušev, koji je u poslednje vreme pružao odlične partije u prvenstvu Turske, nije ulazio u igru.

Domaći tim nedavno je imao velikih problema sa koronavirusom i to je bilo više nego očigledno. Nikolo Meli je zabeležio 10 poena uz 6 skokova, a po 8 su dodali Devon Hol, Troj Denijels i Ševon Šilds.

Večeras se sastaju još Barselona (1) – Bajern (8), a u sredu igraju Real Madrid (4) – Makabi (5) i Olimpijakos (3) – Monako (6).

Završnicu Evrolige gledajte na kanalima Sport Kluba.

Utakmice Evrolige možete pratiti na Sport Klubu uz SBB ili ukoliko još niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)