Zvezda doživela šesti uzastopan poraz od Albe

Euroleague 22. okt. 202121:0969 komentara
Nejt Volters
Srđan Stevanović/Starsport

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su treći poraz u Evroligi. Ovog puta Alba je bila bolja u petom kolu elitnog klupskog takmičenja 78:63.

Zvezda je dobro počela, povela 6:2. Međutim, Alba je brzo odgovorila, do kraja prve četvrtine povela 12:10. A onda je usledila prelomna druga deonica, koju su gosti dobili 26:15 i trasirali put ka pobedi.

Crveno-beli su pokušavali na sve moguće načine da sustigne veliku prednost, ali i kada bi najavili potencijalni preokret gosti su uvek imali spreman odgovor. Tako da je Zvezda doživela treći poraz u sezoni, a čak šesti uzastopan od Albe.

Kod pobednika Lo je bio najistaknutiji sa 17 poena, Sikma je postigao 11 uz sedam skokova. Na drugoj strani Kuzmić je zabeležio 16 poena uz šest skokova, a Volters 13 uz pet asistencija i dva skoka.

Crvena zvezda - Alba
Sofascore

Zvezda i Alba imaju učinak po 2-3, a u narednom kolu crveno-beli gostuju Monaku u utorak.

Tok meča:

Bolji početak Crvene zvezde. Nejt Volters i Nikola Kalinić postigli su koševe za 4:0. Alba je u međuvremenu preokrenula na 7:6 pogocima Sikme za tri i Loa. Ali je trojkom uzvratio Holins za 9:7.

Usledio je period od nekoliko minuta bez pogodaka, a onda je na dva minuta do kraja prve četvrtine Da Silva pogodio dvojku za 9:9. Ipak već u narednom napadu Mitrović je pogodio jedno slobodno bacanje za novo vođstvo 10:9. Međutim, poslednju udarac u prvoj deonici imali su gosti, tačnije Blat koji je trojkom doneo novo vođstvo Albi 12:10.

Loš početak druge četvrtine za crveno-bele. Prva dva minuta bez koša, promašuju se ziceri, dok je Alba serijom 6-0 otišla na 18:10. Ovu seriju prekinuo je Holins, ali to nije bila naznaka bolje igre, već samo kratkotrajan prekid u novoj seriji Albe 10-0 za +16 28:12.

Ali probudila se Zvezda. Tačnije, probudio ju je Nejt Volters, koji je inicirao seriju 8-0. Postigao je šest poena, trojku i dva plus jedan. A potom je Volters ukrao loptu i asistirao Dobriću za -6.

Međutim, odgovorili su i gosti. Da Silva i Lo pogodili su trojke za novu dvocifrenu prednost – 36:24. Na kraju Alba na poluvreme ide sa +13 – 38:25.

Krenula je Zvezda rešena da napravi preokret. Ali na svaki dobar potez crveno-belih gosti imaju odgovor, tako da razlika posle pet minuta nikako da padne – 47:34 za Albu.

Međutim, Zvezda je u finišu četvrtine došla do prepoznatljive igre u odbrani, počelo je da se pogađa u napadu i crveno-beli su na krilima nove energije spustili razliku na devet poena – 51:42. Ipak i na to Alba ima odgovor i dolazi ponovo do dvocifrene prednosti 58:46 na kraju treće četvrtine.

Ne popušta Alba ni u poslednjoj četvrtini. Zvezda se trudi, ali gosti uvek imaju odgovor i drže visoku prednost, a novom trojkom Blata otišli su na maksimalnih +16.

Praktično je Alba uvela meč u mirne tokove. Ne dozvoljava nipošto Zvezdi da makar spusti razliku na manje od 10 poena i ide ka novoj pobedi, šestoj uzastopnoj protiv crveno-belih.