Zvezda se pobedom oprostila od Pionira

Euroleague 1. apr. 202122:34 > 22:4022 komentara
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su pobedu u poslednjem meču u Beogradu ove sezone u Evroligi, pošto su u 33. kolu savladali Makabi 76:64.

Iako su domaći odlično krenuli, poveli 6:0, u nastavku prve četvrtine i dobrim delom druge, delovalo je da će i u ovom meču Zvezda doživeti poraz. Imao je Makabi i dvocifrenu prednost, ekipa Dejana Radonjića bila je loša u napadu i nazirao se 12. poraz u Beogradu.

Međutim, od sredine druge deonice Zvezdin napad mnogo bolje je izgledao. Džordanu Lojdu pridružili su se Ognjen Dobrić, Dejan Davidovac, a u trećoj četvrtini i Lendri Noko. U toj četvrtini Zvezda je primila samo 11 poena, tako da je i odbrana zategnuta i traisran je put ka pobedi, šestoj u Beogradu, ukupno 10. u Evroligi ove sezone.

U pobedničkom timu Džordan Lojd je prednjačio sa 21 poenom, sedam skokova i četiri asistencije. Dobrić je zabeležio 13, Davidovac 11 poena, a Noko dabl dabl od 10 poena i 11 skokova. Na drugoj strani Dorsi je zabeležio 14, Brajant 12, Ante Žižić 10 uz šest skokova, a Dragan Bender devet uz četiri skoka.

Zvezda je 17. sa skorom 10-23 i u poslednjem kolu gostuje Albi narednog četvrtka, dok je Makabi 13. sa skorom 13-18 i u narednom kolu u nedelju igra kod kuće protiv Asvela.

Tok meča:

Odlično je Zvezda krenula. Prvo je Lengston Hol pogodio trojku, potom je i asistirao Lojdu, koji je potom pogodio i slobodno bacanje za odličnih 6:0 posle samo minuta igre. Međutim, gosti su se brzo presabrali. Vezali su seriju 7-0 za preokret. Novo vođstvo Zvezdi donosi Ognjen Dobrić trojkom, ali je uzvratio Skoti Vilbekin za vođstvo Makabija 10:9.

Gosti su potpuno preuzeli kontrolu igre i rezultata i došli na krilima Dragana Bendera do 19:12. U tom ritmu gosti su priveli kraju prve četvrtine i dobili je 21:15.

Makabi je odlično krenuo i u drugoj četvrtini. Vezali su četiri poena i došli prvi put do dvocifrenog plusa (25:15). Ipak, ekipa Dejana Radonjića nije istakla belu zastavu. Konkretno Dobrić i Lojd, koji su pogurali crveno-bele da se u finišu poluvremena primaknu na samo poen zaostatka 34:33 i da sa tim rezultatom odu na veliki odmor.

Posle više od 15 minuta Crvena zvezda je ponovo povela, košem mladog Uskokovića. Makabi je ipak uzvratio, ponovo preokrenuo i poveo 39:35. A onda je krenula serija crveno-belih 13-0 na talasu Lojda i Davidovca za najveće vođstvo domaćina 48:39. Zvezda je do kraja četvrtine povećala razliku i u poslednjih 10 minuta ušla sa +8 (53:45). Lojdu, Davidovcu i Dobriću pridružio se i Lendri Noko sa osam poena.

Gde je stala u trećoj Zvezda je nastavila u četvrtoj četvrtini. Nastavila je sa dobrom igrom u napadu, a Dejan Davidovac je trojkom odveo crveno-bele prvi put na dvocifreni plus (58:48). Pride, postao je drugi igrač, posle Lojda, sa dvocifrenim brojem poena.

Makabi je uspeo da se vrati. Dorsi je pogodio trojku za prilazak na samo pet poena zaostatka dva minuta pre kraja – 66:61. Ali uzvratio je istom merom Ognjen Dobrić i postao treći dvocifreni u redovima crveno-belih i najavio pobedu.