Preokret Obradovićevog Monaka u Pioniru, novi poraz Zvezde

Euroleague 3. feb 202221:00 > 04. feb 2022 10:37 0 komentara
Dejan Radonjić
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde u četvrtak su doživeli poraz na domaćem terenu u okviru 25. kola Evrolige – od ekipe Dejana Radonjića bolji je bio Monako trenera Saše Obradovića rezultatom 91:80. Crveno-beli imaju za čim da žale, buudći da su u prvom poluvremenu imali prednost od čak 20 poena.

Posle ovog neuspeha tim sa Malog Kalemegdana ima skor 8-14, a ovo im je bio peti poraz u poslednjih šest kola. Srpski šampion je četiri pobede udaljen od osmog mesta, koje donosi nastup u četvrtfinalnoj plej-of seriji. Tim iz Kneževine sada je na polovičnih 12-12 i nastavlja bitku za mesto koje vodi u doigravanje.

Evroliga:

Crveno-beli su veoma dobro otvorili meč i krajem prve četvrtine prednost Radonjićevog tima počela je da raste i postala dvocifrena. U drugom kvartalu domaći dolaze do maksimalnih 45:25 i deluje da su nadomak lake pobede. Međutim, Monako uspeva da se stabilizuje do poluvremena i prepolovi razliku.

U drugom poluvremenu šut počinje mnogo bolje da služi Monako, razigrao se i Motijejunas, a Zvezdina ofanziva potpuno staje. Dolazi do preokreta, a odličnom odbranom gosti uspevaju da slome crveno-bele sredinom poslednje deonice i izbegnu neizvestan finiš.

Zvezda Monaco SofaScore
SofaScore

Najefikasniji u poraženom timu bio je Amerikanac Ostin Holins sa 19 poena (7/10 iz igre), a pratio ga je Nikola Ivanović sa 15 poena (5/8 iz igre, 4/5 penali) – crnogorski plejmejker imao je i 4 skoka i 3 asistencije. Ognjen Dobrić ubacio je 13 poena, ali uz šut iz igre od tek 4/13, a po 7 poena dodali su Branko Lazić, Nikola Kalinić i Ognjen Kuzmić.

Kod pobednika se istakao litvanski centar Donatasa Motijejunas sa 20 poena (6/10 iz igre, 5/7 penali) i 6 skokova. Dvejn Bejkon imao je 17 poena (8/14 iz igre), a Majk Džejms 10 poena (4/7 iz igre) i 6 asistencija. Alfa Dijalo je upisao 9 poena i 7 skokova, a po 8 su ubacili Vil Tomas, Jakuba Uatara i srpski reprezentativac Danilo Anđušić.

Anđušić je na parketu proveo 14 minuta, iz igre je šutirao 1/1, a pogodio je svih pet slobodnih bacanja. Uz to je imao i 1 skok i 2 asistencije.

Naredni meč Zvezda će igrati u ponedeljak kao gost protiv Mege u okviru 19. kola ABA lige, a idući evroligaški sudar Radonjićev tim imaće idućeg petka, kada će u Kazanju gostovati Uniksu. Monako u sledećem kolu EL u četvrtak dočekuje poslednjeplasirani Žalgiris, a u međuvremenu ih očekuje utakmica sa Gravlenom u francuskom prvenstvu.

TOM MEČA mogli ste da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

Dijametralno drugačiji početak meča nego protiv Armanija. Posle samo pet minuta već je postignuto 26 poena. Po 13 na obe strane, a prednjačio je Ostin Holins sa sedam poena. Sa druge strane Monako je krenuo silovito u šutu za tri poena 3/3.

Posle tajm auta Dejana Radonjića Zvezda vezala četiri poena i povela 17:13. Serija je nastavljena, a Pionir je eksplodirao kada je Branko Lazić pogodio trojku za 25:16. Do kraja prve četvrtine Zvezda uz standardno dobru odbranu demonstrirala je konačno dobru partiju u napadu, uz četiri pogođene trojke iz šest pokušaja.

Na kraju prve deonice Zvezda vodi 30:19. Uz sedam poena Holinsa i pet Dobrića.

Tamo gde je stala Zvezda u prvoj, nastavila je u drugoj četvrtini. Dobra odbrana, odličan i raspucan napad u kojem je prednjačio Holins sa 13 poena. Zvezda odlična za tri poena. U jednom trenutku bilo je i +20, ali je Monako smanjio na 48:33 i Dejan Radonjić je zatražio tajm aut.

Evidentan je bio pad crveno-belih u drugom delu druge četvrtine, pa je na kraju domaćin otišao na poluvreme sa 10 poena prednosti – 52:42.

Tim Saše Obradovića daleko bolja otvara drugo poluvreme – trojku ubacuje Majk Džejms, a zatim Vil Tomas vezuje tri poena (dvojka i jedno slobodno bacanje u narednom napadu). Kada je Litvanac Donatas Moteijunas postigao svoj sedmi poen, u četvrtom minutu trećeg perioda, Monako je došao do samo -4 – 54:50.

Ipak, poenima Ostina Holinsa i trojkom kapitena Branka Lazića Zvezda uspeva da poveća prednost, ali tu su Motijejunas i Dvejn Bejkon za novih -4, a ubrzo Uatara Jakuba trojkom dodatno smanjuje razliku – 60:58.

Posle slobodnih bacanja Nikole Ivanovića u 29. minutu rezultat je 64:60 za Radonjićev tim.

Danilo Anđušić u dva vezana napada uspeva da iznudi slobodna bacanja, uspeva da pogodi sva četiri i rezultat je nerešen 64:64 pred poslednjih deset minuta u „Pioniru“. Treći period Monako je dobio rezultatom 22:12.

Poslednji kvartal počinje tehničkom greškom klupi crveno-belih, a Anđušić to koristi i pogađa svoje peto slobodno bacanje. Igra se koš-za-koš, a Džejms trojkom donosi gostima +2 – 70:68.

Motijejunas novom trojkom donosi timu iz „Kneževine“ 73:68, ali trojku sa druge strane vraća Dobrić.

Nikola Kalinić

Zvezdin napad više nije na očekivanom nivou – Motijejunsa i Tomas donose gostima +6, ali Zvezda uzvraća preko Nikole Ivanovića. Međutim, Bejkon postiže četiri poena u nizu i donosi gostima ogromnih 81:73 na manje od četiri minuta do kraja. Motijejunas u naredno napadu novom trojkom (šutira 3/3) postiže 20 poen i praktično rešava utakmicu – 84:73.

Utakmicu Crvena zvezda – Monako možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze.