Efes od +19 do poraza, Fener primio 57 za poluvreme!

Euroleague 12. okt. 202121:48 > 21:598 komentara
Vasilije Micić
Photo by Romain Biard/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa izgubili su od Asvela u gostima sa 75:73 i sada imaju skor 0-3 u Evroligi, dok je francuski tim zabeležio i treći trijumf u elitnom takmičenju. U istom terminu, košarkaši Albe pobedili su Fenerbahče sa 84:70, pa obe ekipe sada imaju skor 1-2.

Odlučujući koš postigao je Kostas Adetokumbo zakucavanjem posle ofanzivnog skoka na 12 sekundi do kraja, da bi u poslednjem napadu Efesa Larkin promašio trojku za pobedu.

Evroliga:

Međutim, iz perspektive šampiona Evrope, do takve završnice nije ni trebalo da dođe, jer je početkom trećeg perioda bilo 56:37. Opustio se prerano Efes, uprkos tome je bilo 67:59 na 6:40 do kraja, ali Hauard i Džons prave seriju 8-0 za dramu.

Usledilo je nekoliko smušenih napada na obe strane, a zatim je Micić ubacio trojku na tri minuta do kraja. Nije ni tada Efes prelomio, Asvel je već bio u naletu, pogotovo defanzivno, a usledila je nova serija 6-0 za 73:70.

Micić pogađa trojku za izjednačenje, ali promašuje u sledećem napadu za vođstvo, da bi na opisani način Asvel stigao do trijumfa.

Vasilije Micić predvodio je Efes sa 24 poena (4-6 za dva, 4-7 za tri za 28 min), uz po 3 skoka, asistencije i ukradene lopte, ali i čak 8 izgubljenih. Šejn Larkin upisao je 15 poena (5-9 iz igre) i 6 asistencija, a Rodi Bobua dodao je 13 (5-8 iz igre). Filip Petrušev na terenu je proveo samo dva minuta.

U pobedničkom timu je najbolji bio Kris Džons sa 16 poena (6-12 iz igre), Eli Okobo imao je 7 poena, 6 skokova i 10 asistencija, Vilijam Hauard dao je 13, Lakomb 11, a Adetokumbo i Osetkovski po 10.

I Fener vodio, pa izgubio

Jan Veseli
Photo by Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

I Fenerbahče je bio bolji u prvom poluvremenu, vodio i sa deset poena razlike, ali je Alba otvorila drugo poluvreme serijom 15-2 i do kraja je pregazila ekipu Aleksandra Đorđevića – 84:70.

Lo je bio izvanredan u trenucima kada se meč lomio, Sikma je bio konstantna kroz ceo meč, a Oskar da Silva bio je najefikasniji sa 22 poena (9-12 iz igre, 5sk). Maodo Lo imao je 21 poen (7-13 iz igre) i 5 asistencija, dok je Luk Sikma dodao 13 poena (5-11 iz igre), uz 9 skokova i 5 asistencija.

Fener je imao 17 izgubljenih lopti na odbranu Albe koja se nekoliko puta menjala, a odbranu Fenera najbolje ilustruje 57 primljenih poena u drugom poluvremenu.

Za turski tim najbolji je bio Nando de Kolo sa 15 poena (5-11 iz igre), 4 skoka i 8 asistencija, dok je dvocifren bio i Ahmet Duverioglu sa 12 poena (4-6 iz igre, 5sk). Marko Gudurić je dao 3 poena (1-4 iz igre za 17 min), uz 2 skoka, po asistenciju i ukradenu, uz 3 izgubljene lopte.