CSKA obezbedio drugo mesto pred plej-of, Nedović 17p

Euroleague 8. apr. 202121:02
Ife Lundberg
Photo by Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Zahvaljujući furioznoj igri u finišu, košarkaši CSKA pobedili su Asvel sa 88:70 i sada imaju skor 23-10 na drugom mestu Evrolige.

Tim trijumfom Itudisov tim obezbedio je drugu startnu poziciju pred plej-of, dok Asvel završava takmičenje sa skorom 13-21.

Držali su se gosti iz Francuske sve do sredine poslednje četvrtine, čak su i vodili 66:62 na šest i po minuta do kraja. Međutim, tada kreće nezaustavljiva serija CSKA sa Lundbergom, Erikom i Haketom na čelu.

Najbolji kod CSKA bio je Ife Lundberg sa 23 poena (6-12 iz igre) i po 4 skoka i asistencije, a Majkl Erik dodao je 21 poen (10-14 iz igre) i 9 skokova. Kod Asvela su se istakli Geršon Jabusele sa 23 poena (8-10 iz igre) i 4 skoka, i Noris Kol sa 15 poena (6-12 iz igre) i 4 asistencije.

U drugom meču igranom u istom terminu, Žalgiris je savladao Panatinaikos sa 93:78, uz 20 poena Lukasa Lekavičusa (8-10 iz igre, 3sk, 2ast) i 18 Tomasa Vokapa (8-11 iz igre, 4sk, 5ast).

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Nemanja Nedović sa 17 poena (5-6 iz igre za 20 min), 2 skoka, 3 asistencije i 2 ukradene, uz 5 izgubljenih lopti. Pratio ga je Ben Bentil sa 17 poena, a Mario Hezonja ubacio je 8 (3-10 iz igre).

Utakmica nije imala takmičarski značaj, nijedan tim nije imao šanse za plej-of, ali tim iz Kaunasa završava na 50 posto uspešnosti – po 17 pobeda i poraza. PAO ima još jednu utakmicu, a trenutno je na 11-21.