CSKA recka u Fenerovoj seriji

Euroleague 22. jan 202119:58 > 20:03 6 komentara
Nando de Kolo, Majk Džejms, Fenerbahče, CSKA
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Šestom vezanom pobedom Fenerabahče je došao na deobu osmog mesta u Evroligi. Tim iz Istanbula je na gostovanju savladao CSKA 89:83 najviše zahvaljujući sjajnom Janu Veselom, koji je upisao 24 poena i što je najvažnije šest vezanih u trenucima kada se meč lomio.

CSKA je bio znatno bolji na početku. Poveli su 16:6 i onda su održavali tu prednost. Ipak u finišu četvrtine sa četiri vezana poena Fener dolazi na pristojnih 21:15. U ovom delu igre posebno je bio raspoložen Šengelija, koji je dao osam poena za Armejce.

povezane vesti

Stvari su počeli da se menjaju sredinom drugog dela. Razigrali su se Veseli i Džarel i tim iz Istanbula je postepeno smanjivao razliku. Prvom trojkom na meču Gudurić je smanjio na 34:33. Hilard je na 16 sekundi pre kraja poluvremena odvojio CSKA na tri razlike, ali je to anulirao Pjer Dišon, trojkom sa zvukom sirene. Na pauzu se otišlo rezultatom 38:38.

Dobar period iz druge četvrtine, Fener je preneo i na startu drugog poluvremena. Trojkom raspoloženog Džereda poveli su 54:50. Međutim, onda je počelo buđenje Moskvoljana. Proigrao je Džejms, a Milutinov je pogađa sigurno sa penala. Na dve minuta pre kraja trećeg dela stigli su prednosti 61:59. U poslednjih deset minuta CSKA je ušao sa tri poena viška 66:63.

Sa pet poena Lorenco Braun je vratio Fenerbahče u egal 68:68. Ipak Hiliard sa bacanja i Strelnijeks trojkom vode CSKA opet na pet razlike 73:68 na šest i po minuta do kraja. Usledio je period bolje igre u odbrani. Teško se dolazilo do poena.

Moskovljani su držali plus pet, ali je Gudurić preciznim šutem za tri poena smanjio na 75:73, da bi Dišon pogotkom i dodatnim bacanjem posle duže vremena vratio Fener u vođstvo. Džerel je poenima zaokružio seriju Turaka od 8:0 i doneo im plus tri na ulasku u poslednja tri minuta.

CSKA je posle faula nad Heketom u šutu za tri poena i tehničke Kokoškovu imao priliku da povede. Međutim, od šest penala pogodili su samo tri i skor je ponovo izjednačen.  Usledila je serija Veselog od šest poena, a tačku na pobedu stavio je trojkom Nando De Kolo.

Pored Veselog u pobedničkom timu istakli su se pomenuti De Kolo sa 22 poena, Džerel je ubacio 17, dok je Gudurić meč završio sa osam poena. Kod CSKA najbolji je bio Šengelija sa 18, dok je Milutinov imao 12 poena i sedam skokova.