Efes naneo CSKA najteži poraz u istoriji Evrolige

Euroleague 4. mar 202120:27 > 22:20 3 komentara
Ergin Ataman, Anadolu Efes
Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa u derbiju 28. kola Evrolige neočekivano lako su pobedili CSKA rezultatom 100:70. Armejcima je to najteži poraz u istoriji elitnog klupskog takmičenja.

Povezane vesti

Ekipa iz Istanbula je ostvarila šesti uzastopni trijumf i sa učinkom 17-10 došla na korak do drugoplasiranog CSKA koji ima skor 18-9.

Efes je sve dileme oko ishoda meča u „Sinan Erdem“ dvorani rešio u uvodnih deset minuta koje je dobio sa neverovatnih 31:13. Domaći tim je na poluvremenu imao 27 poena prednosti (55:28) i samo se postavljalo pitanje koliko će ozbiljno odigrati nastavak meča i sa kolikom razlikom će dobiti velikog rivala.

Početkom poslednje deonice bilo je maksimalnih 78:45.

Vasa Micić je bio najefikasniji sa 21 poenom (3/7 za dva, 2/7 za tri, 9/10 slobodna bacanja), uz 6 skokova, 8 asistencija i po 3 ukradene i izgubljene lopte za 35 minuta i ukupan indeks korisnosti 29. Sertač Šanli je upisao 14, Kris Singlton 12, a Šejn Larkin, Rodrigo Bobua i Krunoslav Simon po 11.

Kod gostiju Tornike Šengelija je imao 14, a Johanes Fojtman 10 poena.

Turska ekipa u sledećem kolu dočekuje Žalgiris, a Armejci dočekuju Olimpiju iz Milana.