Efes među osam najboljih, Olimpijakos bolji od Barse

Euroleague 1. apr 202222:05 > 22:28 0 komentara
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa obavili su zadatak koji je bio pred njima - pobedom protiv Albe obezbedili su mesto među najboljih osam ekipa Evrolige. Olimpijakos je u meču bez rezultatskog značaja bio bolji od Barselone. Pobedu je upisala i Baskonija koja je bila bolja od Žalgirisa.

Efes je na svom parketu slavio rezultatom 87:77.

Nije domaćin dobro počeo, nakon prvih deset minuta zaostajao je za Albom osam poena.

Bolje je Efes zaigrao u drugoj deonici, ali je to bilo dovoljno samo da se nadoknadi pet poena zaostatka.

Meč je prelomljen u trećem kvartalu u kome je Efes bio dominantan na obe strane trena pa je mirno ušao u završnicu i potvrdio važnu pobedu koja ga vodi u top osam.

Šejn Larkin je predvoio Efes sa 28 poena, pet skokova i osam asistencija. Brajant je dodao 14 poena uz sedam uhvaćenih lopti, a Moerman je stao na 13 i uz to imao šest skokova. Krunoslav Simon je postigao sedam poena uz dva skoka i tri asistencije.

U Albi je najbolji bio Da Silva sa 20 poena, pratio ga je Lo sa 15, a Timan je stao na 11.

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Barselonu na svom parketu i pobedu upisali rezultatom 73:66.

Rezultatski gledano meč nije bio važan ni za grčki ni za španski tim. Barsa ostaje prva na tabeli sa skorom 21-6, Olimpijakos je drugi sa 19-9.

Barselona je bila nešto bolja u prvom poluvremenu, ali je u trećoj četvrtini postigla samo osam poena što je Olimpijakos iskoristio da prelomi meč na svoju stranu.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Mekkisik sa 20 i Vezenkov sa 13 poena.

Barselonu je vodio Sanli sa 13, Mirotić je dodao 11.

Nisu opterećeni rezultatom bili ni košarkaši Baskonije i Žalgirisa.

Ekipi Baskonije bilo je i pre meča jasno da nema šanse za top osam, a tim iz Kaunasa prežaljen je odavno.

Baskonija je slavila rezultatom 96:79 predvođena Enohom koji je ubacio 18 poena, Gedraitis je dao poen manje, a Kostelo je brojao do 15. Marinković je ubacio deset poena.

Kekavičijus je bio najbolji u Žalgirisu sa 20 poena, Lukosiunas je postigao 12.

Sada su poznati svi učesnici plej-ofa – Barselona, Olimpijakos, Real Madrid, Armani, Anadolu Efes, Makabi, Monako i Bajern.