Efes podsetio šta može, Vasin podvig, Braun srušio PAO

Euroleague 11. nov. 202121:47 > 22:121 komentar
Vasilije Micić
2021 Euroleague Basketball

U četvrtak od 20 časova u okviru devetog kola Evrolige igrala su se još dva meča – prvak Evrope Anadolu Efes je u Berlinu bio ubedljiv protiv Albe, dok smo u Atini videli veliku borbu na duelu Panatinaikosa i Uniksa – tim iz Kazanja slavio je u neizvesnom finišu pogotkom nekadašnjeg beka Crvene zvezde Lorenza Brauna u finišu meča.

Evroliga u četvrtak:

Efes je rezultatom 90:63 deklasirao Albu i sada ima skor 3-6, baš kao i „Albatrosi“. I dalje je to daleko od očekivanja za tim Ergina Atamana, ali deluje da se stvari kreću u povoljnom smeru za ekipu iz Istanbula, koja sada ima tri pobeda u poslednjih pet duela posle košmarnog starta.

Najbolji u nemačkoj prestonici u pobedničkom timu bio je srpski plejmejker Vasilije Micić, koji je meč završio sa 19 poena (6/12 iz igre, 3/4 penali), po 4 skoka, ukradene i izgubljene lopte i 9 asistencija. Zanimljivo je da je organizator igre „Orlova“ u prvom poluvremenu utakmice postigao svoj 2000. poen u Evroligi.

Najveću podršku Micić je imao u Krunoslavu Simonu – hrvatski košarkaš mao je 18 poena, a pratio ga je Tibor Plajs sa 19 poena i 8 skokova. Drugi srpski reprezentativac u redovima turskog tima Filip Petrušev igrao je manje od 6 minuta, bacio je 7 poena (2/4 iz igre, 3/3 penali) i 1 skok.

U poraženom sastavu Oskar da Silva imao je 13 poena, a Maodo Lo je dodao 9, uz 5 asistencija,

Naredni duel u Evroligi Efes igra protiv Olimpijakosa iduće srede, dok će Alba istog dana gostovati Zenitu u Sankt Peterburgu.

Uniks je u drami rezultatom 74:72 porazio Panatinaikos i sada ima skor 4-5, dok je atinski klub pretposlednji sa tek 2-7.

Igrala se izuzetno neizvresna i trvrda utakmica u „OAKA“ areni, a u poslednjem minutu Džeremi Evans je ubacio slobodna bacanja za PAO i poravnao – 72:72. Lorenzo Braun je na 19 sekundi do kraja postigao, ispostaviće se, ključne poene za pobedu Uniksa, a prethodno je promašio i uhvatio skok u napadu. Poslednji napad imao je PAO, odgovornost je preuzeo Janis Papapetru, ali je promašio trojku i tako zaključio svoje veoma loše šutersko veče.

Najbolji kod pobednika bio je Ajzea Kenan sa 15 poena (5/10 iz igre) i 5 asistencija, a 15 poena dodao je i veteran Andrej Voroncevič (5/9 iz igre). Lorenzo Braun doprineo je sa 13 poena i 8 skokova, a Mario Hezonja, hrvatski reprezentativac, svom bivšem timu ubacio je 9 poena (2/7 iz igre).

U poraženom sastavu po 14 poena ubacili su Deril Mejkon junior i Jorgos Papajanis, koji je imao čak 17 skokova. Kendrik Peri i Janis Papaetru dodali su po 10 poena, a Papapetru je iz igre šutirao 4/15.

Srpski bek Nemanja Nedović se i dalje oporavlja od povrede – igrao je svega tri i po minuta i za to vreme se nije upisao u strelce.

U narednom kolu u Evroligi Panatinaikos će u derbiju dva poslednjeplasirana tima dočekati Žalgiris, dok će Uniks u Kazanju ugostiti milansku Olimpiju.

Utakmice Evrolige ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)