Fener prekinuo seriju poraza, Oly nemoćan u Moskvi

Euroleague 3. dec. 202019:581 komentar
Martin Hangen/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Fenerbahčea prekinuli su niz od četiri poraza u Evroligi i u 11. kolu elitnog klupskog takmičenja u gostima su savladali Zenit rezultatom 73:65. CSKA je u Moskvi bio ubedljiv protiv Olimpijakosa 81:60.

Ekipa Igora Kokoškova je u meču sa mnogo preokreta uspela da se vrati na pravi kolosek nakon što je treći period izgubila 21:8 i prokockala značajnu prednost.

Gosti iz Istanbula su u drugoj četvrtini imali maksimalnih plus 17, ali je ruski tim u prvom delu treće deonice serijom 18:0 preokrenuo na 50:47. U poslednju četvrtinu ušlo se sa nerešenim rezultatom, Zenit je serijom 5:0 došao do 58:53, ali je Fener od tog trenutka preuzeo kontolu i bez većih poteškoća ostvario četvrti trijumf.

Jan Veseli je bio najefikasniji sa 17 poena, oporavljeni Danilo Bartel je dodao 15, Bobi Dikson 11, a Lorenzo Braun 7, uz 5 asistencija. U poraženoj ekipi Kevin Pengos je zabeležio 16, a Vil Tomas 10 poena.

Zenit je peti sa učinkom 6-2, a Fenerbahče 13. sa skorom 4-7.

CSKA je u prestonici Rusije u trećoj deonici prelomio meč sa Olimpijakosom. Armejci su tu deonicu dobili 17:9 i otišli na velikih 18 poena prednosti – 56:38 posle 30 minuta.

Moskovljani su u poslednjoj četvrtini došli i do plus 24 za sedmu uzastopnu pobedu u Evroligi.

Amerikanac Majk Džejms je predvodio Armejce sa 16 poena i po 7 skokova i asistencija, Tornike Šengelija je upisao 10, a nekadašnji igrač Atinjana Nikola Milutinov 4 (2/3 za dva), uz 8 skokova i asistenciju za 24 minuta.

Po 10 poena za Olimpijakos postigli su Hasan Martin i Jorgos Printezis.