Hezonja „zakucao“ Albu i odveo Uniks na 6-5

Mario Hezonja
2021 Euroleague Basketball

Prvi meč 11. kola Evrolige koji se igrao u petak doneo je veliku borbu u Tatarstanu – Uniks je na domaćem terenu u Kazanju rezultatom 85:71 savladao berlinsku Albu, uz sjajnu igru hrvatskog reprezentativca Marija Hezonje i veliku seriju u poslednjoj četvrtini.

Posle ove pobede Uniks je na skoru 6-5 – ostvarili su pet pobeda u poslednjih šest duela u elitnom takmičenju. Alba je sa druge strane u velikim problemima – „Albatrosi“ su na 3-8.

Evroliga:

Bolje su duel otvorili gosti iz Nemačke – ekipa koju je sa klupe predvodio Israel Gonsales imala je u 14. minutu vođstvo od čak 18 poena (39:21), ali nije uspela da „prelomi“ meč. Uniks do poluvremena smanjuje zaostatak, a u trećoj četvrtini pravi seriju 14:0 i prelazi u vođstvo. U poslednjoj četvrtini potpuno se „raspala“ igra Albe, a ilustrativan je podatak da su u drugom poluvremenu gosti ukupno ubacili tek 23 poena, a primili 45.

U timu hrvatskog trenera Velimira Perasovića najviše se istakao njegov sunarodnik Mario Hezonja – nekadašnji NBA bek postigao je 22 poena (8/15 iz igre, 5/7 slobodna bacanja), a imao je i 7 skokova i 5 asistencija. Međutim, njegova partija možda će se najviše i pamtiti po zakucavanju preko najvišeg igrača na parketu – 224 centimetra visokog Krajsta Kumađea iz Čada.

Hezonju su u dresu Uniksa pratili bivši plejmejker Crvene zvezde Lorenco Braun sa 21 poenom (9/15 iz igre), 5 skokova i 9 asistencija (bez izgubljene lopte za 33 minuta!), Tonje Džekiri sa 11 i Ajzea Kenan sa 10 poena.

U poraženom taboru Džejlin Smit i spomenuti Kumađe imali su po 12 poena (centar iz Čada i 12 skokova), a Luk Sikma dodao je 11 poena i 7 skokova.

Naredni meč Uniks će igrati idućeg petka u Beogradu protiv Crvene zvezde. Alba u BBL ligi gostuje Ulmu u nedelju, a u EL sledećeg četvrtka dočekuje Makabi.

Utakmice Evrolige ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)