Ivanović će biti ljut: Potpuni debakl Baskonije u Rusiji

Euroleague 29. okt 202120:55 > 21:30 0 komentara
Duško Ivanović
2021 Euroleague Basketball

Drugi meč sedmog kola Evrolige koji se igrao u petak nije doneo previše uzbuđenja – Zenit je na domaćem terenu u Sankt Peterburgu sa ubedljivih 83:54 savladao Baskoniju iz Vitorije i tako ostvario četvrtu pobedu u EL.

Zenit ima 4-3 i prekinuo je lošu seriju od tri poraza u prethodna četiri duela. Baskonija je poražena drugi put zaredom i sada su na 3-4.

Evroliga u petak:

Baskonija je dobro krenula, vodila je na gostovanju, ali je krajem prvog poluvremena domaćin započeo seriju, koju je nastavio i u trećoj četvrtini. Serija je na kraju iznosila ogromnih 24:0 i meč je praktično bio rešen. Razlika je u jednom trenutku u poslednjoj deonici iznosila 32 poena za Zenit.

Najbolji u pobedničkom timu bio je nekadašnji bek Crvene zvezde Džordan Lojd – ubacio je 20 poena (7/11 iz igre, 3/3 penali), imao je 8 skokova, 4 asistencije i 2 izgubljene lopte. U timu Ćavija Paskvala istakao se još Dmitrij Kulagin sa 12 poena, a po 10 su dodali Bili Beron i Džordan Miki, koji je imao i 7 skokova.

Najefikasniji u timu koji sa klupe predvodi crnogorski stručnjak Duško Ivanović bio je Džejson Grejndžer sa 13 poena (4/10 iz igre), Simone Fontekio dodao je 12, baš kao i Vejd Boldvin, a 9 je dodao još jedan nekadašnji igrač Crvene zvezde – Lendri Noko.

Srpski reprezentativac Vanja Marinković odigrao je 10 minuta u poraženoj ekipi, ali se nije upisao u strelce – 0/5 iz igre.

Naredni meč Zenit igra u VTB ligi u ponedeljak u gostima protiv Jeniseja, a u Evroligi idućeg petka gostuju evropskom prvaku Efesu. Baskoniju u nedelju u španskom šampionatu očekuje duel sa Real Madridom u Vitoriji, a potom u EL u sledećoj rundi dočekuju Makabi u petak.

Sve utakmice Evrolige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.