„Jak“ dabl-dabl Milutinova, pobeda u senci povrede Klajburna

Euroleague 22. dec. 202022:38 > 23:22
Nikola Milutinov
Photo by Ivan Korzhenevskiy/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši CSKA savladali su Asvel u gostima sa 87:78 i tako su se dodatno učvrstili na prvom mestu na tabeli Evrolige sa 13 pobeda i tri poraza, dok je Asvel na skoru 5-10.

Sve vreme je Itudisov tim vodio, najviše je bilo +11 u drugoj četvrtini, ali domaći tim bio je veoma tvrd orah i nije dozvolio Armejcima da definitivno prelome meč. Na četiri minuta do kraja bilo je 76:72, ali je zatim Šengelija ubacio 2+1, zatim je sa penala bio siguran Milutinov i tu je Asvel definitivno slomljen.

Početkom poslednje četvrtine povredio se Vil Klajburn, šepajući je napustio parket, a skoro celu prošlu sezonu propustio je zbog povrede ukrštenog ligamenta kolena desne noge.

Srpski reprezentativac Nikola Milutinov odigrao je odličan meč sa 17 poena (7-10 iz igre, 3-4 penali za 28 min), 14 skokova i ukradenom loptom, a najefikasniji kod Moskovljana bio je Majk Džejms sa 31 poenom (7-12 za dva, 3-11 za tri, 6 ast). Šengelija je imao 13 poena, 3 skoka i 4 asistencije, a Hilijard je dao 11 poena.

Kod Asvela su najbolji bili Jabusele sa 16 (6sk, 3ast), Friman sa 13 i Dejvid Lajti sa 12 poena.

U sledećoj rundi 30. decembra Asvel gostuje Fenerbahčeu u Istanbulu, dok CSKA istog dana igra sa Armanijem u Milanu.