Kakav finiš u Monaku, kakav šut za pobedu Hauarda!

Vilijam Hauard
2021 Euroleague Basketball

U petak su na programu bili mečevi 12. kola Evrolige, a izuzetan finiš videli smo u hali „Gaston Medesin“ u Monaku – Asvel je kao gost savladao tim Zvezdana Mitrovića rezultatom 85:84. Heroj pobede tima iz Liona bio je Vilijam Hauard, koji je postigao koš za pobedu – bilo je to nešto što se zaista retko viđa.

Posle ove pobede Asvel, koji je prekinuo seriju od tri poraza, ima skor 7-5, dok je Monako, kojem je ovo bio treći neuspeh u nizu, ima 5-7.

Evroliga:

Asvel je imao +9 u trećem periodu, ali se ušlo u neizvesnu završnicu. Vodili su na ulasku u poslednji minut igrači Asvela sa jednim porenom prednosti posle dvojke Krisa Džonsa. Međutim, tada Tomas, a potom i Peris sa penala donose vođstvo 84:82 Monaku. U poslednjem napadu lopta se odbija praktično na pola terena, a sa ogromne udaljenosto uz zvuk sirene trojku za pobedu ubacuje Vilijam Hauard. Posle pregledanja snimka koš je priznat i usledilo je veliko slavlje igrača i navijača Asvela.

Upravo je Hauard bio najefikasniji kod pobednika – postigao je 23 poena (8/10 iz igre) i imao 10 skokova. Pratio ga je Šarl Kaudi sa 15 poena, a iskusni Džejms Gist dodao je 13. U poraženom sastavu Peris Li imao je 20 poena, a Majk Džejms je ubacio 18, ali uz loš šut iz igre – 5/17 ukupno, 0/6 za tri poena.

U sledećem kolu Monako gostuje Fenerbahčeau, a Lion Bajernu.

U drugom meču koji smo mogli da gledamo u sličnom terminu u okviru 12. kola nije bilo ni izbliza toliko uzbuđenja – Olimpijakos je stigao do prve pobede u sezoni na gostovanju pošto je savladao Olimpiju u Milanu rezultatom 93:72.

Pirejci sada imaju skor 8-4, baš kao i ekipa Etorea Mesine, koja je u krizi i izgubila je poslednja tri duela u EL.

Grčki predstavnik je bio u vođstvu od starta meča, a već u četvrtom minutu imali su dvocifrenu prednost. Uspeli su domaći da dođu do egala samo na startu druge četvrtine, ali posle toga su bili u konstantnom zaostatku koji je na kraju premašio 20 poena.

Najefikasniji u ekipi Jorgosa Barcokasa bio je Janulis Larencakis sa 18 poena (5/10 iz igre). Tajler Dorsi dodao je 14, a Bugarin Saša Vezenkov 12 poena. U poraženom timu odličan je bio Šejvon Šilds sa 26 poena (9/17 iz igre, 5/5 penali), a Luiđi Datome imao je 12 poena.

U sledećem kolu Olimpijakos će gostovati Uniksu u Kazanju, dok će Armani pokušati da prekine seriju loših rezultata u Berlinu protiv Albe.