Kalinić: Emocije, ali i nervoza – navijači mnogo pomogli

Euroleague 13. okt. 202121:422 komentara
Nikola Kalinić
2021 Euroleague Basketball

Košarkaši Crvene zvezde u sredu su došli do druge evroligaške pobede u tekućoj sezoni – posle trijumfa u „tvrdom“ meču sa Žalgirisom značaj prisustva publike za dobru partiju istakli su Nikola Kalinić i Nejt Volters.

Zvezda je slavila rezultatom 73:61 i sada posle pobeda nad Makabijem i Žalgirisom i poraza od Fenerbahčea ima skor 2-1.

Povezano:

Bilo je ovo emocionalno veče za nas, a navijači su nam pružili sjajnu podršku. Mučili smo se danas, bilo je tu nervoze, ali na kraju smo došli do pobede, što je najbitnije. Mislim da smo igrali dobro u drugom poluvremenu i da time možemo da budemo zadovoljni. Bila je to naša prva utakmica pred navijačima i prvi meč u Areni posle dugog perioda. Možda je i to uticalo, činjenica da smo igrali u hali u kojoj ne treniramo. Ipak, uprkos svemu, u drugom delu utakmice smo počeli da se osećamo bolje, opustili smo se i bili sve kvalitetniji kako je duel odmicao“, izjavio je posle utakmice Nikola Kalinić, koji je duel okončao sa 15 poena (6/11 iz igre), 5 skokova i 3 asistencije.

Dobro je za crveno-bele, naročito u prvom poluvremenu, igrao Nejt Volters – na kraju utakmice upisao je 11 poena (5/11 iz igre), 6 skokova i 7 asistencija.

„‚Igrali smo daleko bolje u drugom poluvremen. Imali smo više energije, bili smo efikasniji u napadu, cirkulacija lopte je bila bolja. Svaka pobeda za nas je bitna, naročito na startu sezone. Nismo bili u dobrom ritmu, mučili smo se da pogodimo šuteve, tako da je ovo veliki trijumf za nas. Publika je bila odlična i mnogo nam je pomogla. Zabavno je ponovo igrati pred navijačima, tada se mnogo više uživa u igri“, rekao je po završetku susreta američki bek.

U narednom kolu crveno-beli će u petak gostovati CSKA u Moskvi, dok će ekipa koju vodi Jure Zdovc putovati u Pirej na meč sa Olimpijakosom. Sve mečeve Evrolige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.