Kolaps Himkija i sjajni Lovernj, Slukas slomio Bajern

Euroleague 8. jan. 202120:46 > 22:583 komentara
Žalgiris
Photo by Alius Koroliovas/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Žalgirisa zabeležili su 11. pobedu u Evroligi, uz sedam poraza, pošto su deklasirali Himki kod kuće sa 102:75. Sa druge strane, ekipa iz Podmoskovlja poslednja je sa skorom 2-15. Nešto kasnije Olimpijakos je kod kuće savladao Bajern sa 84:82 i ima skor 9-8, dok su Bavarci na 11-7.

U Kaunau je vodio Himki sredinom druge četvrtine sa +11, na poluvremenu je bilo devet poena razlike, ali je već na startu trećeg perioda gost doživeo potpuni kolaps. Na kraju, za tih deset minuta Žalgiris je dao čak 39 poena (primio 13) i meč je bio rešen.

Najbolji kod tima iz Kaunasa bio je nekadašnji košarkaš Partizana Žofre Lovernj sa 29 poena (13-14 iz igre), 9 skokova i 2 asistencije, Marijus Grigonis imao je 18 poena (7-9 iz igre) i 8 asistencija, a Najdžel Hejz dodao je 14 poena.

Kod Himkija je najefikasniji bio Aleksej Šved sa 22 poena (6-18 iz igre) i 8 asistencija, a Devin Buker zabeležio je 19 poena (8-13 iz igre), 7 skokova i 4 asistencije. Stefan Jović imao je 7 poena (2-4 iz igre za 24 min), 3 skoka i 4 asistencije.

U narednom kolu Žalgiris gostuje CSKA u Moskvi 13. januara, dok Himki dan ranije dočekuje Barselonu.

U Pireju smo videli neizvesnu utakmicu i na kraju pobedu Olimpijakosa nad Bajernom 84:82.

Bio je to neizvestan meč, jeste imao domaćin +9 početkom poslednjeg perioda, ali se Trinkijerijev tim vratio, da bi posle nove trojke raspoloženog Silija izjednačio na 77:77 na 2:50 do kraja.

Pogodio je ipak Vezenkov uz faul, a onda Olimpijakos nije iskoristio tri napada pre nego što je Rejnolds ukrao živu loptu Spanulisu i smanjio na -1.

Tada Slukas vezuje četiri poena na prodorima, ali Sili pogađa trojku za 84:82. Olimpijakos potom nije iskoristio napad i imala je ekipa iz Minhena 4,2 sekunde za poslednji napad. Igrala se akcije za Paula Cipsera, ali on nije bio ni blizu pogotka, mada je Trinkijeri burno protestovao.

Kostas Slukas imao je 24 poena (8-15 iz igre), 3 skoka i 7 asistencija, a Saša Vezenkov dodao je 13 poena (4-7 iz igre, 6sk). Bivši igrač Crvene zvezde Čarls Dženkins nije šutnuo na koš za 15 minuta, a upisao je asistenciju i 2 ukradene lopte. Elis i Herison dali su 11, a Spanulis 10 poena.

Kod Bajerna, koji je i peti meč bio bez povređenog Vladimira Lučića, spomenuti Di Džej Sili blistao je sa 26 poena (7-8 za tri), a Džejlen Rejnolds imao je 20 poena i 4 skoka.