Kralj srušio Bajern posle produžetka, šok u Pireju

Euroleague 15. jan. 202123:03 > 23:05
Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Real Madrida posle produžetka pobedili su Bajern u Minhenu u 20. kolu Evrolige rezultatom 81:76, dok je Asvel u dvorani "Mira i prijateljstva" iznenadio Olimpijakos 69:63.

Kraljevski klub je u Bavarskoj konstantno imao prednost, u dva navrata maksimalnih plus 10, ali je ekipa Andree Trinkijerija sve vreme pretila i u finišu serijom trojki, zaključno sa trojkom Vladimira Lučića, na nešto više od minut prvi put posle uvodnih 2:0 i 4:2 došla do prednosti 72:70.

Povezane veszi

Madriđanima je produžetak obezbedio Gabrijel Dek košem 22 sekundi pre kraja, a gosti su na startu dodatnih pet minuta serijom 7:0 definitivno prelomili utakmicu.

Blistao je Valter Tavares sa 26 poena (11/14 za dva) i 9 skokova, Dek je upisao 12, a Rudi Fernadez 10. U nemačkoj ekipi Džejlen Rejnolds je postigao 18 poena, Vejd Boldvin 14, a Lučić 10 (1/5 za dva, 2/5 za tri, 2/3 slobodna bacanja), uz 5 skokova i 3 asistencije za 31 minut.

Real je treći sa učinkom 13-6 i u ponedeljak dočekuje Crvenu zvezdu, dok je Bajern šesti sa 12 pobeda i osam poraza. Bavarci 21. januara gostuju Olimpiji u Milanu.

Asvel je kada se najmanje očekivalo prekinuo seriju od četiri poraza i u Pireju je savladao Olimpijakos, koji je imao tri uzastopna trijumfa.

Gosti iz Francuske su posle nešto lošijeg starta (12:5) uspostavili ravnotežu, a koliko su bili sigurni potvrđuije i podatak da su u drugom poluvremenu sve vreme imali prednost. U finišu utakmice bilo je i maksimalnih plus 10.

Crveno-beli su se u poslednjem minutu približili na 67:63, ali nije bilo vremena za veliki preokret.

Asvel su do šeste pobede predvodili Geršon Jabusele sa 19 poena, 5 skokova i 4 asistencije, Derik Volton 9 i Noris Kol i Metju Strazel sa po 8 poena. Tim iz Vilerbana u sledećem kolu ponovo igra sa Olimpijakosom.

U domaćem timu Aron Herison je zabeležio 13, Šakil Mekisik 11, a Vasilis Spanulis 10 poena.

Asvel ima učinak 6-13, a tim iz Pireja 10-9.