Lučić heroj, Bajern srušio Efes! Barsa čvrsto do pobede

Euroleague 19. mar. 202122:44 > 22:513 komentara
Vladimir Lučić
Photo by Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Bajerna savladali su Efes 80:79 u 30. kolu Evrolige i obe ekipe sada imaju skor 19-11. Lučić je dao dva od tri penala na deset sekundi do kraja, a u poslednjem napadu Gist je izblokirao Larkina na prodoru. U drugom meču dana Barselona je pobedila Armani u gostima 72:56, pa su Katalonci prvi sa skorom 22-8. S druge strane, Milanezi imaju 19 pobeda i 11 poraza, kao i Bajern i Efes. Drugi je CSKA sa 19-10.

Bio je Efes bolji u prvom poluvremenu u Minhenu, na krilima Micića bilo je i +15 u jednom trenutku (46:31). Bajern se do poluvremena približio, a nošeni Boldvinom i Rejnoldsom, u trećem periodu su i preokrenuli (54:53).

Odgovara Efes s Danstonom na čelu, a Lučić na isteku treće četvrtine pogađa tešku i važnu trojku i smanjuje na 63:59.

Bio je to uvod u uzbudljiv poslednji period. Na šest minuta do kraja Micić daje trojku za 71:66, Lučić uzvraća istom merom, da bi Bajern i poveo 75:73 posle četiri bacanja Boldvina u nizu.

Još iz Evrolige

Izgubio je loptu Bobua, Efes je imao još jedan napad da izjednači, ali je Micić promašio trojku iz teške situacije u koju ga je stavio Larkin, da bi u kontri Lučić zakucao za 77:73 na dva minuta do kraja.

Larkin i Micić pronašli su Šanlija dvaput i tako doneli Efesu izjednačenje. Na drugoj strani Gist je pogodio jedno od dva penala, da bi Larkin promašio ceo koš za tri poena na 31 sekundu do kraja.

Požurio je Rejnolds i na 19 sekundi do kraja promašio šut s distance, da bi Micić maestralnom promenom ritma i polaganjem doneo svom timu prednost 79:78. Međutim, Micić na drugoj strani nesmotreno pravi faul na Lučiću pri šutu za tri poena.

Nekadašnji košarkaš Partizana pogodio je dva od tri penala. Imao je Efes napad za pobedu, a Gist je lupio rampu Larkinu na ulazu i tako kompletirao izvrsno defanzivno poluvreme Trinkijerijevog tima.

Najbolji kod Bajerna bio je Vladimir Lučić sa 18 poena (6-12 iz igre za 32 min) i 4 skoka, Džejlen Rejnolds upisao je 14 poena (6-9 iz igre), a Paul Cipser i Vejd Boldvin po 12.

Vasilije Micić predvodio je Efes sa 19 poena (6-12 iz igre za 34 min), 4 skoka i 3 asistencije, uz ukradenu i 4 izgubljene lopte. Šejn Larkin dao je 16 poena (4-11 iz igre), uz 4 asistencije, ali i 5 izgubljenih lopti, dok je Rodi Bobua dodao 14 poena (4-8 iz igre, 3sk).

U preostalom meču dana lider Barselona odigrala je fantastičnu odbranu i savladala je Armani u gostima sa 72:56.

Nikola Mirotić bio je najefikasniji sa 15 poena (6-9 iz igre) i 5 skokova, dok je Adam Hanga dodao 11 poena (5-6 iz igre). Nik Kalates nije se upisao u strelce, promašio je svih šest šuteva iz igre, ali je imao 5 skokova i 11 asistencija.

Za Armani je jedini dvocifren bio Ševon Šilds sa 10 poena, dok je Džeremi Evans dodao 9. Vladimir Micov imao je 6 poena (2-4 iz igre za 20 min).