Anti rekord Bajerna u Milanu, Kalinić najbolji u Valensiji

Euroleague 21. jan. 202122:47 > 23:13
Giuseppe Cottini/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Olimpije ubedljivo su u Milanu pobedili Bajern iz Minhena u 21. kolu Evrolige - 75:51.

Povezane vesti

Italijanski tim je zabeležio četvrti uzastopni trijumf i sa učinkom 13-7 četvrti je na tabeli, dok su Bavarci pretrpeli treći poraz u poslednja četiri duela i sa skorom 12-9 dva mesta lošije su plasirani od Milaneza.

Ekipa Etorea Mesine sav posao završila je u prvom poluvremenu koje je dobila 42:20. Bajern je po deset poena postigao u prvoj i drugoj četvrtini.

Olimpija je maksimalnih plus 29 imala u finišu treće deonice.

Serhio Rodrigez je bio najefikasniji sa 14 poena, Kevin Panter ga je pratio sa 12, Rikardo Moraskini je dodao 11, a Zek Ledej 10. Vladimir Micov nije bio u sastavu.

U poraženoj ekipi samo je Džajlen Rejnolds bio dvocifren sa 12 poena, Diego Flakadori je postigao 8, Džejms Gist 6, a Vladimir Lučić se za 21 minut nije upisao u strelce (0/2 za dva, 0/1 za tri), a imao je tri skoka.

Bajern je u Milanu oborio klupski anti rekord sa svega 51 postignutih poena. Prethodno je 55 poena postigao 2014. i 2019.

Milanezi u sledećem kolu dočekuju Olimpijakos, a Bajern ide u goste Himkiju.

Asvel je u Vilerbanu bio bolji do Valesnije – 90:77. Francuski tim je sjajno odigrao finiš treće četvrtine i poslednju deonicu za sedmu pobedu u sezoni, odnosno drugu u poslednja tri meča.

Vilijam Hauard je imao 17 poena, Geršon Jabusele 12, a Džej Ar Volton i Dejvid Lajti po 10.

U četvrtom porazu Valensije u minulih pet utakmica u elitnom takmičenju Nikola Kalinić je prednjačio sa 18 poena (6/7 za dva, 6/6 slobodna bacanja), 2 skoka i 3 asistencije za 26 minuta, Derik Vilijams je dodao 11, dok se Vanja Marinković za nešto manje od tri minuta na terenu nije upisao u strelce. Španci su igrali bez Bojana Dubljevića.

Asvel u sledećem kolu dočekuje Baskoniju, a Velensija gostuje Žalgirisu.