Milano bolji od Žalgirisa

Euroleague 5. mar 202120:52 0 komentara
Luigi Datome
2021 Euroleague Basketball

Košarkaši Milana slavili su u petak uveče na gostovanju Žalgirisu u meču 28. kola Evrolige. Gosti su na kraju pobedu upisali rezultatom 69:64.

Milanu je pripala prva četvrtina pa su gosti nakon deset minuta igre imali šest poena prednosti. Žalgiris je pre odlaska na odmor uspeo da nadoknadi četiri.

Naizvesno je bilo tokom drugog poluvremena, ali je Milano uspevao da održava prednost i dođe do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Šavon Šilds sa 23 poena, Kevin Panter dodao je 14 uz četiri asistencije i dve ukradene lopte, a po deset poena dali su Kajl Hajns i Luiđi Datome. Vladimir Micov na parketu je proveo šest i po minuta i upisao jedan skok.

U Žalgirisu Marijus Grigonis je dao 17 poena uz pet skokova, Džefri Lovernj je postigao 15 uz devet skokova i tri asistencije, a Lukas Lekavičijus stao je na 11 poena.

Žalgiris niti jednog momenta nije imao čak ni minimalno vođstvo u ovom meču, samo jednom bilo je izjednačeno, a i to sredinom prve četvrtine (10:10).

Milanu je ovo 16. pobeda u sezoni u 28 odigranih utakmica. Žalgiris je doživeo 13. poraz.