Malo sjajni Gudurić, Mirotić srušio Fener uz zvuk sirene!

Euroleague 26. okt. 202121:54 > 22:311 komentar
Nikola Mirotić
Photo by Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Barselone savladali su Fenerbahče u gostima 76:74 pogotkom Nikole Mirotića uz zvuk sirene! Barsa ostaje jedini neporaženi tim posle šest kola Evrolige, dok je Fener na skoru 2-4.

Posle tvrde tri četvrtine, u poslednjoj četvrtini timovi su se raspucali u šutu za tri poena. Higins je vezao dve trojke za 61:55 za Barselonu, a onda Gudurić odgovorio istom merom, plus faul za vođstvo 62:61.

Međutim, Dejvis daje trojku na drugoj strani, i to pošto je nedugo pre toga promašio dva penala. Ušlo se u neizvesnu završnicu, a važan je bio nesportski faul Veselog pri vođstvu Fenera 66:65 na dva minuta do kraja.

Iz tog napada Barsa daje pet poena – Higins dva penala, pa Dejvis dva plus jedan. Ipak, Henri uzvraća trojkom, svojom prvom na meču.

Katalonci su stizali do penala i pogađali, ali su napravili nekoliko propusta, i posle koraka Dejvisa je Đorđevićev tim imao napad na -2 na dvadesetak sekundi do kraja, a Buker je na šest sekundi do kraja silovito zakucao za izjednačenje.

Nacrtao je Jasikevičus akciju za Mirotića na niskom postu za kraj, činilo se da je propustio priliku za šut, ali Mirotić iz neverovatno teške pozicije pogađa za trijumf.

Kori Higins bio je najefikasniji kod Barselone sa 18 poena (5-10 iz igre, 2sk, 2ast), Brendon Dejvis imao je 16 poena (7-9 iz igre, 3sk, 2ast), a Nik Kalates 11 (3-6 iz igre), uz 4 skoka i 7 asistencija. Nikola Mirotić dao je 8 poena, uz šut iz igre 2-9 i 7 skokova.

Kod Fenera je najbolji bio Jan Veseli sa 24 poena (10-14 iz igre), 8 skokova i 2 asistencije, a najbolji meč u dosadašnjem toku sezone odigrao je Marko Gudurić sa 17 poena (5-6 iz igre za 23 min), 2 skoka i 3 asistencije.

Flert Sikme sa tripl-dablom, pobeda Olimpijakosa

Olimpijakos je potvrdio dobru formu, pobedio je Albu kod kuće sa 87:83 i sada ima skor 4-2, dok su Berlinci na dve pobede i četiri poraza.

Sve vreme su Pirejci vodili, bilo je i 16 poena razlike u drugoj četvrtini. Ipak, Izraela Gonzalesa pokazala je da ume da bude nezgodna i da je nije lako dotući, pa je na pet minuta do kraja trojkom Da Silve prišla i na šest poena zaostatka.

Upravo je Da Silva igrao kao u transu, i uz pomoć Smita je doveo Albu na -3 u završnici meča, ali su Žan-Šarl i Dorsi odbili nalete i doneli trijumf Barcokasovoj ekipi.

Najbolji kod Olimpijakosa bili su Tajler Dorsi sa 13 poena (3-6 iz igre, 3sk), Kostas Papanikolau sa 12 (5-9 iz igre, 2sk) i Kostas Slukas sa 10 poena (4-7 iz igre), 3 skoka i 6 asistencija.

Oskar da Silva predvodio je Albu sa 17 poena (7-9 iz igre), Maodo Lo imao je 11 poena (4-11 iz igre) i 5 asistencija, a Luk Sikma imao je 9 poena (4-8 iz igre), 10 skokova i 8 asistencija.