Istorijska pobeda Monaka, sjajni Anđušić!

Euroleague 30. sep. 202120:44 > 20:571 komentar
Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Monaka, koji su prošle sezone osvojili Evrokup i obezbedili mesto u Evroligi, odlično su počeli takmičenje u elitnom društvu, jer su na svom parketu pobedili Panatinaikos sa 75:63.

Najefikasniji u sastavu trenera Zvezdama Mitrovića, bili su  Danilo Anđušić sa 17, Majk Džejms sa 11, Donta Hal, Donatas Motiejunas i Paris Li sa po 10 poena. Kod Panatinaikosa, raspoloženi za igru u napadu, bili su Joanis Papapetru sa 16, Deril Mejkon sa 13 i Jorgos Papajanis sa osam poena i 11 skokova.

Momci iz Kneževine, koji debituju u elitnom rangu, uz odličnu partiju Danila Anđušića, te odličnu igru u odbrani, kontrolisali su dešavanja na parketu od prvog do poslednjeg minuta. Monako je posle prve deonice vodio sa 22:15, na poluvremenu sa 38:28, a sredinom treće deonice sa 48:33.

Panatinaikos je nastojao da se vrati u meč, nastojao je da uvede utakmicu u neizvesnu završnicu, ali je Monaka sjajnom odbranom i maksimalno disciplinovanim napadom, pobegao na 73:51, a zatim mirno priveo meč kraju.

U narednoj, drugoj rundi, Monako gostuje Uniksu iz Kazanja, a Panatinaikos će na svom parketu ugostiti Fenerbahče.

Mečeve Evrolige gledajte na kanalima Sport Kluba.