Monako ispustio Barsu, Vesterman tragičar

Euroleague 15. okt. 202121:27 > 21:401 komentar
Vil Tomas
Guliver Image/ NorbertScanella

Barselona je sačuvala stopostotan učinak u Evroligi pošto je u gostima slavila protiv Monaka tek posle produžetka 85:81.

Ekipa Zvezdana Mitrovića imala je veliku šansu da zabeleži pobedu. Koševima Majka Džejmsa i Vila Tomasa preokrenula je rezultat u završnici i došla do tri poena prednosti – 74:71 na 20 sekundi do kraja. Ušlo se u penal završnicu, a Leo Vesterman je pogodio samo jedno slobodno bacanje i gosti su stekli priliku da 12 sekundi pre kraja dođu do produžetka bez da jure trojku. To su i uspeli košem Brendona Dejvisa dve sekunde pre kraja i pošto je Džejms promašio ušlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta Barsa je krenula jako. Mirotić je postigao dvojku, a Kalates trojku za +5 (80:75) i tada je bilo jasno da će Katalonci ipak da se izvuku. Na kraju su došli i do četvrte pobede 85:81.

Kod pobednika Dejvis je bio najbolji sa 27 poena uz 10 skokova, dok su Laprovitola i Mirotić zabeležili po 14. Na drugoj strani Džejms je zabeležio 16 poena, pet skokova i četiri asistencije, dok je Tomas pridodao 15 uz devet skokova. Danilo Anđušić odigrao je samo dva i po minuta bez konkretnog učinka.

Barselona je na vrhu sa 4-0, dok je Monako u grupi timova između šestog i 12. mesta sa skorom 2-2.