Novi poraz Zvezde od Armanija u Beogradu

Euroleague 1. feb 202220:47 > 20:52 58 komentara
Nejt Volters
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 24. kolu Evrolige od Armanija 63:57.

Novi poraz crveno-belih i to ponovo od Armanija. Ovo je sada već treći vezani poraz od istog protivnika, kojeg je Zvezda prethodno dobila šest puta u nizu. Još jednom se pokazalo da Zvezda ima velikih problema u napadu, posebno protiv dobro organizovanih odbrana, kao što je Armanijeva.

U prvoj četvrtini viđeno je nešto do tada neviđeno. Punih šest minuta rezultat je bio 3:0 za Zvezdu, a ta četvrtina je završena u korist domaćina 8:7, što je najniži poenterski učinak zbirno u nekoj četvrtini Evrolige ikada.

Napadački ritam se koliko, toliko popravio u nastavku. Posebno kod gostiju. Armani je u svaku od preostale tri četvrtine bolje krenuo, sticao veliku prednost, koju je Zvezda non stop jurila. Taman kada bi se primakla na četiri, pet poena zaostatka obično bi Dilejni ili Bentil pogađali, često i trojke, tako da je Armani na kraju ipak potvrdio ulogu favorita i slavio petu vezanu pobedu u Evroligi.

Kod pobednika najbolji je bio Dilejni sa 18 poena, dok je Bentil zabeležio 12 uz devet skokova. Na drugoj strani Kalinić i Holins zabeležili su po 13 poena.

Tok meča:

Obe ekipe krenule su sa čvrstim odbranama, a u napadu se greške prave u seriji. Jedine poene postigao je Nejt Volters u prva četiri minuta, koš uz slobodno bacanje. Zvezda nema dobar ofanzivan ritam, ali šta tek reći za Milano, koji još nije postigao koš, iako je prošlo šest minuta. A u jednom napadu imali su čak četiri vezana napada.

Do kraja četvrtine nisu se napadi mnogo popravili. Milano je uspeo da razbije tu košgetersku krizu, prvenstveno Bentil koji je postigao pet poena. Sa druge strane Volters i Holins prednjače u Zvezdi posle prve četvrtine sa po tri poena.

Mnogo bolje Milano je ušao u drugu deonicu. Ono što su promašivali sada su počeli da pogađaju. Prvo su preokrenuli rezultat odličnom napadačkom rolom Ričija, a potom su krenuli da povećavaju razliku do 18:12 na polovini deonice.

Probudili su se crveno-beli. Kalinić trojkom i Dobrić primakli su domaćina na samo poen zaostatka – 20:19. Međutim, na ovom susretu sjajni Bentil i Dilejni trojkama su odlepili Milano na maksimalnih +7 – 26:19. Ipak, do kraja druge četvrtine Zvezda je uzvratila i uspela je da smanji na podnošljivih 26:23.

Kao i u drugoj i u trećoj četvrtini bolji start. Milana. Serijom 6-0 gosti su došli do maksimalnih +9 – 32:23. Veoma raspucan u ovoj četvrtini bio je Malkolm Dilejni koji je postigao tri trojke.

Međutim, na drugoj strani probudio se konačno Nikola Kalinić. Jak u odbrani, probijao u napadu, dodavao i na kraju stigao do 13 poena uz dva plus jedan za prilazak na -5 (44:39). Na kraju u poslednju četvrtinu Milano ulazi sa šest poena viška – 50:44.

Kao i prethodne dve četvrtine i u četvrtoj bolje je krenuo tim iz Milana. Razigrao se i Kajl Hajns i Milano je posle tri minuta ponovo došao do dvocifrene prednosti – 55:45.

Iako im ne ide u napadu, košarkaši Zvezde nisu se predali nijednog trenutka. I uspeli su 2:44 do kraja da se primaknu na 58:54 trojkom Ognjena Dobrića. Ipak, ni gosti nisu posustali. Prvo trojka Hola, zatim sjajan pogodak o tablu Dilejnija i Armani je otišao na +7 (63:56). To je unervozilo domaće, pre svega Nikolu Kalinića, koji je zbog prigovora dobio dve tehničke greške, samim tim i isključujuću. I tada je praktično utakmica bila gotova minut pre kraja.

Utakmicu možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze.