Srbi nisu pomogli Zvezdi, ali jeste Mesina! Sjajni Lučić

Euroleague 29. mar. 202222:29 > 22:485 komentara
Vladirmir Lučić
Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Makabija u jednoj od najbitnijih mečeva za plasman u plej-of Evrolige pobedili su Panatinaikos u Atini rezultatom 95:83.

Povezane vesti

„Ponos Izraela“ je u odloženom duelu 21. kola upisao četvrti trijumf u poslednjih pet utakmica i sa učinkom 14-11 jednom nogom je zakoračila u doigravanje, dok je poslednjeplasirani PAO zabeležio i 18. neuspeh.

Ovakav iskoh duela u „OAKA“ dvorani ne ide na ruku Crvenoj zvezdi (11-14), koja još ima šanse da se domogne plej-ofa, a prvi preduslov je da u petak u Minhenu savlada Bajern.

Atinjani su odlično odigrali četvrtinu i po i u jednom trenutku imali su poena prednosti (35:27), ali su gosti serijom 12:0 finiširali prvi deo meča i na odmor otiošli sa plus devet – 55:46.

Makabi je u drugom poluvremenu rutinski odradio posao i konstantno su imali prednost između šest i 15 poena.

Najefikasniji su bili Džejlen Rejnolds sa 16 poena uz 9 skokova, Džejms Naneli je dodao 15, Derik Vilijams 13, Ante Žižić 13 (6/9 za dva), a Kenan Evans 11. U poraženom timu Nemanja Nedović je upisao 19 poena (1/1 za dva, 5/12 za tri, 2/2 slobodna bacanja) uz 3 skoka i 2 asistencije, a Janis Papapetru 17.

Izraelci u sledećem kolu dočekuju Asvel, a PAO u Atini igra sa Realom.

Alba je u Istanbulu bila bolja od oslabljenog Fenerbahčea 66:57. Nemački tim je ostvario drugi uzastopni trijumf i sa skorom 11-14 ostao je u igri za mesto u doigravanju, dok je Fener tek 12. sa 9-16.

Ekipa Aleksandra Đorđevića je u prvoj deonici imala devet poena prednosti (19:10), ali je u drugoj postigla samo osam poena i ispostaviće se da je to bio ključni detalj utakmice.

Albatrosi su u finišu poluvremena došli do plus 14 (37:23) i u većem delu drugog poluvremena održavali su dvocifreno vođstvo. Fenerbahče je u poslednjoj četvrtini uspeo da dođe do četiri poena minusa, međutim, Alba je serijom 12:4 za 66:54 i definitivno prelomili meč.

Zusman je predvodio nemačku ekipu sa 20 poena, Smit je imao 14, a Lo 9, dok je Mahmutoglu bio najefikasniji u domaćem timu sa 16 peona. Marko Gudurić je zabeležio 5 poena (1/2 za dva, 1/5 za tri) uz 2 skoka i 3 asistencije za 17 minuta.

Alba ima bolji međusobni skor od Zvezde i u sledećem kolu gostuje Efesu, a Fenebahče dočekuje Bajern.

Olimpija je u 30. kolu, u reprizi prošlosezonskog četvrtfinala plej-ofa, bila bolja od Bajerna 84:77.

Ekipa Etorea Mesije je na deobi druge pozicije sa Real Madridom sa učinkom 18-8, dok su Bavarci zabeležili četvrti poraz u poslednjih pet duela i sa 12-12 ulaze u finiš borbe za top 8.

Bajern je sredinom druge četvrtine imao deset poena prednosti, ali je domaći tim početkom treće deonice preokrenuo i vođstvo više nije ispuštao.

Tim Andree Trinkijerija je pretio, u poslednjoj deonici došli su do pola koša minusa (66:65), ali je Olimpija serijom 6:0 na minut i 10 sekundi pre kraja obezbedila maksimalnih 80:71 i sve je bilo jasno.

Ševon Šilds je predvodio Milaneze sa 22 poena, a Nikolo Meli (13sk, 6as) i Devon Hol su dodali po 11. U poraženoj ekipi Vladimir Lučić je postigao 26 poena (4/7 za dva, 4/7 za tri, 6/8 slobodna bacanja) uz 2 skoka i asistenciju za 28 minuta, a Ognjen Jaramaz je upisao 14 (2/5 za dva, 2/5 za tri, 4/5 slobodna bacanja) i 2 skoka za 22 minuta.

Italijanska ekipa, koja je obezbedila prednost domaćeg terena, u četvrtak dočekuje Monako, a Bavarci dan kasnije na svom terenu igraju izuzetno bitan meč sa Crvenom zvezdom, koja se takođe bori za mesto u plej-ofu.