Nestvarna četvrtina, pa katastrofalan poraz Fenera!

Euroleague 12. nov 202120:31 > 21:00 6 komentara
Aleksandar Đorđević, Fenerbahče
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Olimpije iz Milana ubedljivo su u gostima pobedili Fenerbahče u devetom kolu Evrolige rezultatom 68:43.

Povezane vesti

Ekipa Etorea Mesine je ostala usamljena na prvoj poziciji sa učinkom 8-1, dok je klub iz Istanbula u problemima i sa skorom 3-5 u donjem delu tabele.

Utakmica u „Ulker areni“ rešena je još u prvoj četvrtini koja je završena gotovo nestvarnim vođstvom gostiju 22:3. Do danas negativan rekord turskog tima bio je četiri poena u sezoni 2004/05. u trećem periodu meča Top 16. Istorijski antirekord po učinku u jednoj četvrtini (2 poena) dele tri ekipe: Žalgiris (2014), Marusi (2011) i Beneton (2005).

Samo 43 poena su drugi najlošiji rezultat domaćeg tima ikada u Evroligi. Manje od Fenerbahčea imala je samo Cibona koja je u sezoni 2009/2010. protiv Sijena postigla 40 poena.

Milanezi su početkom druge četvrtine imali 27 poena viška (32:5), a na odmor se otišlo sa „podnošljivih“ minus 17.

Ipak, ekipa Aleksandra Đorđevića je i u trećem periodu ostala na manje od deset postignutih poena (9), tako da su u poslednjih deset minuta ušli sa ogromnih 62:29. U poslednjoj deonici Mesinina ekipa je stala, postigla je svega šest poena, i dozvolila Fenerbahčeu da koliko-toliko ublaži poraz.

Gosti su ubacili 11 trojki iz 32 pokušaja, a najefikasniji su bili Ševon Šilds sa 13 i Luiđi Datome sa 11 poena. Na drugoj strani samo je Pjeria Henri, koga su navijači nekoliko puta izviđdali, bio dvocifren sa 12 poena. Marko Gudruić je za 16 minuta upisao 3 poena (1/5 za tri).

Olimpija u sledećem kolu gostuje Uniksu, pa dva dana kasnije Zenitu, dok Fener očekuju dueli sa Bajernom u Minhenu i Žalgirisom u Kaunasu.