Obradović bolji od Trinkijerija, Anđušiću srpski obračun

Euroleague 13. jan 202222:30 > 23:50 0 komentara
Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Monaka u 21. kolu Evrolige u gostima su savladali Bajern rezultatom 83:78.

Ekipa trenera Saše Obradovića upisala je drugi uzastopni trijumf i sa učinkom 8-11 izjednačila se sa Bavarcima na deobi 11. pozicije.

Povezane vesti

Posle izjednačenog prvog poluvremena, gosti iz Kneževine su u nastavku, predvođeni sjajnim Majkom Džejsmom, utakmice konstntno imali prednost, maksimalno sa plus deset u poslednjoj deonici.

Amerikanac je bio najbolji sa 26 poena (5/7 za tri), 4 skoka i 6 asistencija, a najbolju partiju od kako je Obradović seo na klupu Monaka pružio je Danilo Anđušić sa 16 poena (1/3 za dva, 3/3 za tri, 5/5 slobodna bacanja), 2 skoka i asistencijom za 25 minuta. Dvocifreni su bili još Dvejn Bejkon sa 11 i Donatas Motejunas sa 10 poena.

Kori Volden je u četvrtom porazu Bavaraca u poslednjih pet mečeva u Evroligi upisao 26 poena (5/10 za tri), 5 asistencija i 4 ukradene lopte, Vladimir Lučić je zabeležio 14 (3/3 za dva, 2/5 za tri, 2/2 slobodna bacanja) i 2 asistencije a 28 minuta, dok je Ognjen Jaramaz imao 6 poena (1/4 za dva, 1/6 za tri, 1/2 slobodna bacanja) i 4 skoka za 19 minuta.

Monako u sledećem kolu gostuje Asvelu, a Bajern ide u Vitoriju.