Obradović i odlični Anđušić posle 50 minuta ispustili Real

Euroleague 28. jan 202221:34 1 komentar
Saša Obradović, Monako
Romain Biard/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Real Madrida posle dva produžetka pobedili su Monako rezultatom 90:84.

Ekipa Saše Obradovića je propustila veliku šansu da zabeleži peti uzastopni trijumf i sada ima učinak 10-12, dok je španski tim upisao sedmu pobedu u nizu i sa skorom 17-3 lider je takmičenja.

Povezane vesti

Monako je u finišu treće deonice serijom 10:0 nadoknadi devet poena minusa i poveo 57:56, a u finišu četvrtog perioda imao je šest poena viška. Real je, ipak, serijom 6:0 obezbedio produžetak.

Gotovo identična slika viđena je i u dodatnih pet minuta. Ekipa iz Kneževine je vodila 75:70, ali ekipa Pabla Lasa je ponovo uspevaa da „preživi“ i obezbedi još jedan produžetak. Monako je oba puta imao i poslednji napad, međutim, Dvejn Bejkom i Majk Džejms nisu uspeli da poentiraju.

U drugom produžetku Kraljevski klub je poenima povratnika iz NBA Gabrijela Deka i trojkom Džefrija Tejlora došao do 85:80 na nešto manje od dva minuta pre kraja i to je bio kraj nadanja domaćeg tima da može do još jednog velikog trijumfa.

Goste je predvodio Geršon Jabusele sa 18 poena i 10 skokova, Tomas Ertel je imao 10 i 9 asistencija, a Vensan Poarje 1′ i 14 skokova. U poraženom timu Alfa Dialo i Bejkon su upisali po 19, odlični Danilo Anđušić 14 (2/4 za dva, 2/4 za tri, 4/6 slobodna bacanja), 4 skoka i 2 asistencije za 28 minuta, a Džejms 11 (1/7 za tri) uz 7 asistencija.

Real u sledećem kolu dočekuje Olimpijakos, a Monako gostuje Panatinaikosu.