Obradović iz Atine „zapretio“ Zvezdi

Euroleague 1. feb 202221:57 1 komentar
Monako, Saša Obradović
Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Monaka ostvarili su važnu pobeu protiv Panatinaikosa u 24. kolu Evrolige rezultatom 91:83.

Ekipa Saše Obradovića je sa učinkom 11-12 nastavila trku za plasman u plej-of, dok je atinski velikan zabeležio već 16. poraz.

Povezane vesti

Gosti iz Kneževine su utakmicu prelomili u poslednjoj četvrtini iako su u trećoj deonici umali maksimalnih 13 poena prednosti.

PAO je košem Elefterosa Bohoridisa poveo 68:67, ali u naredna skoro četiri minuta nije postigao koš što su gosti iskoristili i serijom 13:0 za 80:68 došli do ogromne prednosti.

Sjajni Majk Džejms je blistao protiv nekadašnjeg kluba sa 29 poena (8/10 za dva, 4/7 za tri) uz 4 skoka i 3 asistencije, Dvejn Bejkon je dodao 14, a Paris Li 12 uz 4 ukradene lopte.

Srpski reprezentativac Danilo Anđušić je za 12 minuta imao 7 poena (1/3 za dva, 0/1 za tri, 5/6 slobodna bacanja), skok i 2 asistencije.

Nemanja Nedović je meč završio sa 16 poena (3/5 za dva, 2/6 za tri, 4/5 slobodna bacanja), 3 skoka i 4 asistencije za 27 minuta, isti broj poena imao je i Džeremi Evans, Hauard Sent-Ros je dodao 15, a Stefan Jović se nije upisao u strelce (0/1 za dva, 0/1 za tri) za 17 minuta, a upisao je asistenciju.

Monako u četvrtak gostuje Crvenoj zvezdi, dok Panatinaikos ide u Barselonu.