Odlični Gudurić nedovoljan za Barsu, povreda Veselog

Euroleague 2. apr. 202122:24 > 22:351 komentar
Marko Gudurić
2021 Euroleague Basketball

U petak od 19 časova i 45 minuta na programu je bila još jedna utakmica 33. kola Evrolige, a Barselona je kao gost u Istanbulu rezultatom 82:73 bila bolja od Fenerbahčea i potvrdila prvo mesto na tabeli u susret poslednjem kolu. Igora Kokoškova daleko više od poraza može da zabrine činjenica da je češki reprezentativac Jan Veseli pretrpeo povredu skočnog zgloba i nije se vraćao u igru. Srpski bek Marko Gudurić igrao je odlično u poraženom sastavu i postigao je 19 poena.

Gudurić je duel završio sa 19 poena (6/11 iz igre, 6/11 penali), 1 asistencijom i po 2 ukradene i izgubljene lopte za 29 minuta na parketu.

Evroliga:

U turskom timu istakli su se još Kajl O’Kvin sa 17 poena, Nando de Kolo sa 12 poena i 6 asistencija i Dajšon Pjer, koji je ubacio 10.

Najbolji kod pobdnika bio je Kajl Kjurik sa 16 poena (6/8 iz igre), Brendon Dejvis imao je 13, a Nikola Mitorić 12 poena i 6 skokova.

U veoma izjednačenoj utakmici ekipa Šarunasa Jasikevičijusa do dvocifrenog plusa stigla je tek u poslednjem kvartalu, kada je otišla na 73:63 i rešila meč.

Posle pobede Barselona je i dalje prva na tabeli sa 24-9 i čeka da vidi ko će joj biti rival u četvrtfinalu – Real, Zenit, Baskonija ili Valensija. U narednom kolu Katalonci dočekuju Bajern.

Fener, koji je takođe ranije obezbedio plej-of, sada je na 20-13, a ligaški deo EL zatvaraju mečom protiv Real Madrida naredne nedelje.

Mečeve Evrolige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.