Odlični Kalinić presudio CSKA, Džejms „ispalio“ 15 trojki!

Euroleague 4. feb 202123:46 > 23:48 1 komentar
Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Valensije posle dva produžetka na svom terenu pobedili su moskovski CSKA 105:103 u 24. kolu Evrolige. Majk Džejms je imao poslednji šut za pobedu, ali nije bio precizan.

Armejci su upisali peti poraz u minulih sedam mečeva u elitnom klupskom takmičenju i sa učinkom 16-8 zauzimaju drugo mesto, dok je Valensija prekinula niz od tri poraza i sada ima skor 12-12.

Povezane vesti

Domaći su u drugoj četvrtini imali maksimalnih 14 poena prednosti, ali je CSKA vrlo brzo uspeo da se vrati i na odmor ode sa minus 4 (47:43). U finišu treće deonice Armejci su vodili 61:56, međutim, Valensija je serijom 16:4 preokrenula i najavila neizvesnu završnicu.

Majk Tobi je košem 24 sekunde španskom timu doneo produžetak, a pobednik je rešen tek u drugom, odlučujući koš postigao je odlični Nikola Kalinić 44 sekunde pre poslednjeg zvuka sirene.

Armejci su imali poslednji napad, ali Džejms nije bio precizan u šutu za tri poena.

Kalinić je meč završio sa 22 poena (7/10 za dva, 1/3 za tri, 5/6 slobodna bacanja), 5 skokova i 3 asistencije za 40 minuta na terenu, isti broj koševa imao je Klemen Prepelič (5/13 za tri), Martin Hermanson je dodao 17, a Vanja Marinković 8 (1/3 za dva, 2/4 za tri), uz 2 skoka i asistenciju za 23 minuta.

Goste, koji su bili oslabljeni neigranjem Nikole Milutinova i Tornikea Šengelije, predvodio je Džejms sa 37 poena (7/12 za dva, 4/15 za tri) i 7 asistencija, Johanes Fojtman je imao 19 i 9 skokova, Nikita Kurbanov 17, a Džoel Bolombaj 10.

Valensija u sledećem kolu dočekuje madridski Real, a CSKA u Moskvi igra sa Panatinaikosom.