Zvezda konačno slavila u Pireju!

Euroleague 27. jan 202221:29 > 23:00 50 komentara
Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Olimpijakos u Pireju u 23. kolu Evrolige rezultatom 76:72 i tako prekinuli seriju od tri poraza.

Povezane vesti

Crveno-beli su upisali prvi trijumf u dvorani „Mira i prijateljstva“ u elitnom takmičenju i sa učinkom 8-12 zauzimaju 14. mesto, dok grčki velikan posle trećeg poraza u nizu, prvog ove sezone na svom terenu, ima skor 12-8.

Srpski tim sledeća dva meča igra u Beogradu, 1. februara dočekuje Olimpiju iz Milana, a dva dana kasnije se sastaje sa Monakom. Olimpijakos ide u Španiju gde ga očekuju dueli sa Real Madridom (2.2) i Baskonijom (4.2).

SofaScore

Zvezda je veći deo meča odigrala veoma dobro, koncentirano u odbrani i smireno u napadu, a svaki pad iskusni domaći tim je zbalački koristio i pre svega preko Saše Venezkova brzo stizao prednost rivala.

Beograđani su na nešto manje od tri minuta pre kraja prve četvrtine prvi i jedini put došli do dvocifrene prednosti (20:10), ali je Olimpijakos brzo odgovorio i serijom 11:0 preokrenuo.

Gosti su posle nešto lošijeg strata drugog perioda uspeli da uspostave kontrolu i na odmor odu sa pola koša viška – 37:36.

Radonjićeva ekipa je u nastavku meča bila još sigurnija, trojkom Ognjena Dobrića u 22. minutu gosti su došli do 40:39 i prednost nisu ispuštali do kraja utakmice. Košem Kuzmića bilo je bilo je plus 8 (50:42) u 26. minutu, ali su crveno-beli iz Pireja serijom 10:3 uspeli da se vrate na pola koša zaostatka – 53:52.

Imala je Zvezda uspona i padova i u poslednjoj četvrtini, ponovo je obezubedila osam poena prednosti (65:57) trojkom Nikole Ivanovića, grčki velikan se vratio i smanjio na 68:67, a potom je usledila ključna serija poenima Arona Vajta, Luke Mitorvića i odličnog Dobrića za 74:67 i konačan trijumf.

Tim sa Kalemegdana je nadskočio rivala (36-28), imao je više asistencija (15-13) i manje izgubljenih lopti (17-11). Najefikasniji kod pobednika bio je Dobrić sa 14 poena (5/6 za dva, 1/1 za tri, 1/1 slobodna bacanja) uz skok i 4 asistencije, Kalinić je dodao 12 (5sk, 4as), Nejt Volters 9, a Mitrović /7sk, 2as) i Vajt po 8 uz 8 skokova.

Dvocifreni u Olimpijakosu bili su Vezenkov sa 20 poena (4/7 za tri) uz 8 skokova i Kostas Slukas sa 18 (2/7 za tri) uz po 4 skoka i asistencije.

Uživo:

Zvezda je odlično počela duel u Pireju na obe strane terena. Dobrić je raspoložen, Volters je takođe sjajno ušao u meč i posle koša Cirbesa gosti su na nešto manje od tri minuta pre kraja prve četvrtine došli do dvocifrene prednosti – 20:10.

Olimpijakos se, međutim, brzo vratio serijom 8:0. Vezenkov postiže drugu trojku, serija domaćih 11:0 za preokret – 21:20 za pirejske crveno-bele. Tajm-aut za Radonjića.

Lazarević prekida seriju domaćih i to je bio poslednji koš u prvom periodu posle koga Zvezda vodi 22:21.

Sjajni Vezenkov 2+1 i već ima 12 poena, Olimpijakos vodi 24:22.

Holins iz kontre izjednačuje na 26:26 u 14. minutu. Konsolidovala se Zvezda, odbrana je ponovo na zavidnom nivou. Olimpijakos već ima osam izgubljenih lopti, Zvezda upola manje.

Kalinić je promašio oba penala posle nesportske lične greške Martinu, ali je iskusni krilni igrač pogodio trojku u nastavku napada – 26:29.

Kvinsi Ejsi je pogodio trojku za novo izjednačenje – 31:31 na 3:40 minuta pre kraja prvog poluvremena.

Vrlo dobri Vajt pogađa za 37:33 za Beograđane na nešto više od minut i po pre odlaska na odmor. Čak desetorica igrača Zvezde upisalo se u strelce…

Zvezda na poluvremenu vodi 37:36. Dobrić (3as) i Volters su postilgi po 7 poena, Vajt je dodao 6, Lazarević 4, Kalinić 3… Na drugoj strani Vezenkov ima 12 poena.

Beograđani su se serijom 7:0 „odlepili“ na 44:39, a posle nove trojke Vezenkova gosti su vezali dva koša i došli do 48:42 u 15. minutu. Tajm-aut za Olimpijakos.

Nastavlja se dobra igra gostiju, Kuzmić na asistenciju Lazića za 50:42 u 16. minutu.

Trojka Vezenkova, četvrta iz isto toliko pokušaja, za 50:46 za goste. Tajm aut za Radonjića.

Lazić pogađa važnu trojku za 53:48 na dva i po minuta pre kraja treće četvrtine.

Nikola kalinić, Crvena zvezda, Olimpijakos

Približio se Olimpijakos na pola koša minusa, ali je Kalinić postigao trojku – 56:52.

Zvezda ima četiri poena pred ulazak u poslednju deonicu – 56:52.

Trojka Ivanovića na nešto više od sedam minuta pre kraja za 61:54 za Zvezdu. Odrana gostujućeg tima je vrlo dobra.

Crveno-beli posle ukradene lopte i laganih poena Ivanovića imaju plus 8 na nešto više od pet minuta pre kraja utakmice – 65:57. Tajm aut za tim iz Pireja.

Lazencakis posle minute odmora pogađa trojku – 60:65. Ivanović na drugoj strani polovičan sa penala – 60:66, a Slukas poentira uz dodatno slobodno bacanje – 63:66. Do kraja meča još četiri i po minuta.

„Flouter“ Vezenkova za 65:66 na tri i po minuta pre kraja. Radonjić je tražio tajm aut.

Vajt pogađa – Zvezda vodi 70:67, do kraja još manje od dva i po minuta. Crveno-beli su imali i napad… Fauliran je Vajt, ali Olimpijakos još nije ispunio bonus.

Mitrović se dobro snalazi i poentira pored 218 santimetara visokog Fala – 72:67 na 1:51 minut pre kraja.

Kontra Zvezde nakon što je Fal gurnuo loptu ka svojoj polovini terena, Dobrić zakucava za 74:67. Serija gostiju 6:0. Tajm aut za Olimpijakos na 46 sekudni pre kraja.

Olimpijakos nije iskoristio ni sledeći napad… Zvezda je blizu pobede. Kalinić ne pogađa.

Zvezda je pobedila 76:72. Prva pobeda crveno-belih u istoriji Evrolige u Pireju i prvi poraz Olimpijakosa ove sezone pred svojim navijačima.

Utakmicu Olimpijakos – Crvena zvezda možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.