Opasan je Monako – druga pobeda za Anđušića i Mitrovića

Uniks, Monako
Roman Kruchinin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Monaka u drugom kolu Evrolige posle produžetka pobedili su Uniks u Kazanju rezultatom 88:80.

Gosti su do trijumfa mogli i posle 40 minuta, ali Majl Džejms je 1.3 sekunde pre kraja pogodio samo jedno slobodno bacanja (74:74) i duel u Tatarstanu je ušao u peodužetak.

Povezane vesti

Uniks je posle startnog poraza od Zenita upisao i drugi neuspeh na svom terenu u elitnom klupskom takmičenju „Starog konnenta“.

U reprizi finala Evrokupa iz prošle sezone viđena je izjednačena borba od prvog do poslednjem minuta.

Monako je u drugoj četvrtini imao maksimalnih sedam poena prednosti (25:18), ali je ruska ekipa u trećem periodu, predvođena raspoloženim Mariom Hezonjom, zaigrala mnogo bolje i u poslednjih deset minuta ušla je sa osam (58:50).

Gosti su serijom 14:4 preokrenuli na 66:64 i do poslednjeg sekunda viđena je rezultatska klackalica. Džejms je imao priliku da reši meč, ali njegov promašaj sa linije penala nije demoralisao ekipu Zvezdana Mitrovića koja je u dodatnih pet minuta bila mnogo bolja.

Novajlija iz NBA lige Donta Hol predvodio je Monako sa 16 poena i 8 skokova, Džejms je dodao 14 (5/11 za dva, 1/5 za tri), Paris Li je imao 12, Bruk Motum 11, a Danilo Anđušić 10 (4/5 za dva, 0/3 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz po skok i asistenciju za 27 minuta.

U poraženom timu Hezonja je zabeležio 17 poena, Džon Braun 14, a Lorenzo Braun 13 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Uniks u sledećem kolu dočekuje Bajern, a Monako u Madridu igra sa Realom.