Real na korak do mesta u TOP 8

Photo by Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images)

Real iz Madrida na korak je do mesta u TOP 8 Evrolige. "Kraljevski klub" je savladao Olimpijakos 72:63 i sa učinkom od 19 pobeda i 14 poraza sada je na sedmom mestu uoči poslednjeg kola u kojem gostuju Fenerbahčeu 8. aprila.

Igrači Reala su sjajno otvorili meč. Odlično su igrali odbranu i nisu dozvolili gostima iz Atine, kojima ovaj duel ništa nije značio da se razmašu. Dobili su prvu trećinu 20:11 i mogli su rasterećenije da igraju u nastavku utakmice.

Posle toga ni u jednom trenutku crveno-beli iz Pireja nisu uspevali da priđu na pristojan zaostatak. Na poluvremenu je bilo plus 10, a u jednom trenutku na startu četvrte deonice bilo je maksimalnih plus 17. Madriđani su tada spustili gas i omogućili da Olimpijakos sa jednocifrenim minusom ode iz glavnog grada Španije.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Argentinac Gabrijel Dek sa 18 i Valter Tavares, centar sa Zelenortskih ostrva, koji je upisao 15 poena. Džejsi Kerol je brojao do devet. U timu Olimpijakos bolji od ostalih bio je Bugarin Saša Vezenkov sa 22 poena.

U trci za poslednja dva mesta među osam najboljih u ovogdišnjem izdanju Evrolige pored Reala, nalaze se Zenit, Baskonija i Valensija.