Rekordno veče Kalinića, spektakularno poluvreme Valensije

Euroleague 25. feb. 202120:044 komentara
Valensija, Derik Vilijams
Sergey Grachev/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Valensije ubedljivo su pobedili Zenit u Sankt Peterburgu u 26. kolu Evrolige rezultatom 91:62.

Španski tim je ostvatio treći uzastopni trijumf i sa učinkom 14-12 deseti je na tabeli sa istim brojem pobeda kao i ekipe koje su u zoni plasmana u plej-of, dok je Zenit peti sa skorom 15-10.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, koje je Valensija dobila 44:41, gosti su u nastavku odigrali kao u transu, postigli su 47 poena, a ekipi Ćavija Paskvala dozvolili da postigne samo 21 poen. Rezultat poslednje četvrtine bio je 29:12.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Nikola Kalinić sa 12 poena (5/5 za dva, 2/2 slobodna bacanja), 3 skoka, 10 asistencija (rekord karijere), 2 ukradene i jednom izgubljenom loptom za 27 minuta. Srpski krilni centar sakupio je 25 indeksnih poena.

Najefikasniji u Valensiji bio je Bojan Dubljević sa 19 poema, uz 6 skokova i 2 asistencije, Majk Tobi je dodao 12, Derik Vilijams 10, a Vanja Marinković 5 (1/4 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz 2 skoka za 20 minuta.

U poraženoj ekipi Aleks Pojtres je zabeležio 12, a Bili Beron 11 poena (3/5 za tri), uz po 2 skoka i asistencije.

Valensija u sledećem kolu gostuje Anadolu Efesu, a Zenit dočekuje Albu.