Sedam trojki sjajnog Micića u drugom porazu Efesa!

Euroleague 8. okt 202121:41 > 09. okt 2021 0:18 0 komentara
Vasilije Micić
Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši CSKA pobedili Anadolu Efes u Istanbulu u drugom kolu Evrolige rezultatom 100:96, uz odlično izdanje Vasilija Micića.

Armejci su zabeležili prvi trijumf u novoj sezoni, dok je aktuelni šampion Evrope posle debakla u Madridu upisao i drugi neuspeh.

Povezane vesti

Moskovljani su sve vreme kontrolisali meč u „Sinan Erdem domu“, već u finišu prve četvrtine imali su dvocifrenu prednost, a maksimalnih plus 16 bilo je u trećem periodu – 75:59.

Efes je u poslednoj deonici uspeo da dođe do jednocifrenog zaostatka. Uz sjajnog Micića razigrao se i Adrian Moerman i na nešto manje od minut i po pre kraja ekipa Ergina Atamana se približila na 94:90.

Domaći su u sledećem napadu zbog pet ličnih grešaka ostali bez srpskog plejmejkera, a Moerman je novom trojkom na 52 sekunde pre kraja potpuno svoj tim vratio u meč (93:95). Moskovljani su posle tajm-auta poentirali nakon što je Tornike Šengelija ‘pokupio’ skok u napadu i zakucao, a ispostaviće se da je to bio ključan detalj izuzetno dobrog meča u Istanbulu.

Armejce su predvodili Šengelija sa 23 poena (4sk, 3as), Vil Klajburn sa 18, dok su Johanes Fojtman (8sk, 7as) i Ife Lundberg (6sk, 5as) postigli po 17 poena.

Micić je bio ubedljivo najefikasniji u Efesu sa 32 poena (4/7 za dva, 7/11 za tri, 3/3 slobodna bacanja), uz po dva skoka i asistencije za 30 minuta, Moerman je dodao 14, a Šejn Larkin 12 (0/6 za tri, 8/8 slobodna bacanja). Filip Petrušev je za 13 minuta zabeležio 7 poena (3/4 za dva, 1/2 slobodna bacanja) i tri skoka.

CSKA u sledećem kolu dočekuje Zenit, a potom i Crvenu zvezdu, dok Efes očekuje gostovanje Asvelu.