Zvezda imala šanse, ipak poraz u Monaku

Euroleague 26. okt 202118:21 > 21:37 62 komentara
Ognjen Dobrić
Photo by Gianfranco Cavassa/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Monaka 70:62 u gostima sa u šestom kolu Evrolige i sada imaju skor 2-4, dok je ekipa iz Kneževina na po tri pobede i poraza.

Nije to bio kvalitetan meč u Francuskoj, pogotovo u poslednjoj četvrtini, kada su obe ekipe mnogo grešile i promašivale.

Zvezda je u finišu treće deonice bila u povoljnoj poziciji, kada je povela sa 52:47 posle trojke Lazića. Međutim, od tada nije bilo nikakvog ritma u napadu, a posle tri uzastopno izgubljene lopte, Monako se vratio u igru, da bi pred ulazak u poslednjih deset minuta imao i prednost 56:53, najviše zahvaljujući Motiejunasu.

Imali su crveno-beli šanse da preokrenu, ali i domaći da se odlepe. Niko nije to uspevao, a Zvezda je prišla na -1 (60:59), posle čega je Džejms ubacio trojku. Poslednju priliku za priključak Radonjićev tim imao je u poslednjem minutu, ali je na -4 Volters promašio otvorenu trojku.

Užasan šut za tri poena jedan je od razloga poraza – ukupno 3 od 21, uz 18 izgubljenih lopti.

Prethodno, crveno-beli su u prvom poluvremenu uspeli da nadoknade zaostatak od 12 poena, a stub Zvezdine igre u tom delu meča bio je Kuzmić, pošto se tim bez njega mučio u skoku.

Sofa Score

Nejt Volters predvodio je Zvezdu sa 18 poena (8-9 za dva, 0-3 za tri), 3 skoka i 5 asistencija, uz 4 izgubljene lopte, a Nikola Kalinić imao je 14 poena (5-9 iz igre), 5 skokova i 3 asistencije. Ognjen Kuzmić dodao je 10 poena (4-4 iz igre) i 7 skokova.

Kod Monaka je najbolji bio Alfa Dijalo sa 19 poena (7-10 iz igre), 7 skokova, 2 asistencije i 3 ukradene lopte, Donatas Motiejunas dao je 14 poena (6-11 iz igre), uz 8 skokova, a Danilo Anđušić ubacio je 12 poena (4-11 iz igre, 2ast). Majk Džejms dao je 8 poena, uz šut iz igre 3-11.

U sledećem kolu, već u četvrtak, Zvezda gostuje Armaniju u Milanu od 20.30, dok Monako dan kasnije dočekuje CSKA.

Tok meča:

Tvrd početak meča, na isteku trećeg minuta bilo je 2:2, a Zvezdine jedine poene dao je Kuzmić sa penala (2-4). Tada je Anđušić na isteku napada pogodio trojku od table, a Kuzmić je odgovorio pogotkom sa distance.

Volters flouter, pa odlična odbrana Kalinića i polaganje za vođstvo Zvezde za 8:7, a onda i nova trojka Anđušića, pa Kuzmić sa poludistance posle asistencije Uskokovića – 10:10 i televizijski tajm aut na 4:15 do kraja.

Zvezda je olako izgubila dve lopte – Davidovac i Dobrić – prvu za kontru jedan na nula, a potom je Dobrić promašio i zicer u kontri. To je bio uvod u seriju Monaka, Dijalo je pogodio posle ofanzivnog skoka za 18:10, a Radonjić zatražio tajm aut.

Prekinuo je Mitrović seriju poluhorogom, ali je na kraju prve četvrtine bilo 21:12 za Monako, posle trojke Uatare.

Ibrahima Fal
Gianfranco Cavassa/Euroleague Basketball via Getty Images

Bez Kuzmića je Zvezda bila inferiorna u skoku, a to je Monako koristio i preko Hola je došao i do +12 (29:17). Povratak Kuzmića stabilizovao je Zvezdu – prethodno je Dobrić pogodio na lepu asistenciju Mitrovića, zatim je Kuzmić pogodio u reketu, a onda je posle izgubljene lopte Džejmsa u kontri položio Volters uz faul (29:23). Tajm aut Mitrović.

Pogodio je Volters i dodatni penal, a posle trojke Holinsa Zvezda je prišla na dva poena zaostatka. Bilo je i -1 posle tri penala Dobrića, ali Motiejunas uzvraća sa četiri poena posle dva laka ispadanja u Zvezdinoj odbrani – 35:30.

Volters je držao Zvezdu u igri u tim trenucima, imao je Kalinić otvorenu trojku za izjednačenje, nije je pogodio, a Holins je nešto ranije bacio ciglu u šutu za tri. Na kraju poluvremena – 41:36 za Monako.

Počeo je Volters treću četvrtinu lepim flouterom, zatim je Kalinić pogodio trojku za izjednačenje, a onda je Volters još jednim dobrim prodorom i polaganjem na drugi obruč doneo prednost – 43:41.

Usledio je i prodor Kalinića, posle čega je Dijalo prekinuo seriju 9-0 Zvezde. Nisu ušla dva šuta za tri poena, ali Zvezda je dobrom odbranom čuvala vođstvo, da bi zatim Lazić dao trojku posle idealne asistencije Uskokovića za 52:47.

Mogla je Zvezda i do još većeg vođstva, ali je Uskoković olako prodao loptu za poene Monaka u kontri. Potom je i Mitrović izgubio loptu, a Džejms daje trojku iz velike udaljenosti za izjednačenje 52:52.

Loše je Zvezda odigrala završnicu treće četvrtine, izgubljena lopta Voltersa i polaganje Voltersa u kontri – 56:53 za Monako.

Na sličan način kako je završila treću, Zvezda je počela i četvrtu četvrtinu, uz promašene zicere Dobrića i Voltersa. Ipak, i domaći su uzvraćali istom merom, a Cirbes je na asistenciju Davidovca pogodio i smanjio na 60:57.

Prišla je Zvezda i na -1, ali onda je Džejms posle serije promašaja pogodio trojku za 63:59, da bi Cirbes napravio faul u napadu na četiri i po minuta do kraja.

Poslednju priliku za priključak Radonjićev tim imao je u poslednjem minutu, ali je na -4 Volters promašio otvorenu trojku.