Slavlje Zenita, Bajern doživeo i četvrti poraz u Evroligi

Euroleague 14. okt. 202121:06 > 22:152 komentara
Xavi Pascual
2021 Euroleague Basketball

Košarkaši Zenita savladali su u Sankt Peterburgu minhenski Bajern u meču četvrtog kola Evrolige i tako došli do treće pobede u sezoni. Bajernu i Andrei Trinkijeriju ovo je četvrti evroligaški poraz.

Zenit je slavio rezultatom 79:71.

Činilo se da je praktično je sve sem konačnog rezultata u ovom meču bilo jasno već nakon prvih deset minuta. Na kraju prve četvrtine Zenit je vodio rezultatom 31:16.

Bajern je uspeo da se vrati u igru u naredne dve četvrtine i svede Zenit na manje poena u ta dva dela meča nego što je postigao u prvom delu – samo 23 poena domaći su ubacili za ovih 20 minuta. Bajern je tako u poslednjih deset minuta utakice uneo šest poena prednosti.

Ipak, domaćin se probudio, a Bajern je odigrao najlošiji period utakmice i Zenit uspeva da preokrene rezultat, ponovo dođe do vođstva i na kraju i pobede.

Zenit su u ovom meču predvodili Džordan Miki sa 18 poena, Aleks Pojtres sa 14 i Koner Frankamp sa 12. Džordan Lojd postigao je osam poena, ali je dodao 11 asistencija.

U ekipi Bajerna najbolji su bili Darun Hilijard sa 24 poena i Kori Volden sa 20 (uz sedam asistencija). Nihad Đedović dao je tri poena uz dva skoka, Ognjen Jaramaz nije se upisao u strelce, imao je dva skoka.