Slukas trojkom u poslednjoj sekundi srušio Efes

Euroleague 10. feb 202222:05 > 22:06
Olimpijakos, Anadolu Efes, Vasilije Micić, Kostas Slukas
Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Olimpijakosa trojkom Kostasa Slukasa u poslednjem sekundu produžetka pobedili su Anadolu Efes 87:85 u 26. kolu Evrolige.

Ekipa iz Pireja je prekinula seriju od šest poraza od tima iz Istanbula, a malo je nedostajalo da aktuelni šampion Evrope nastavi niz. Efes je imao napad kod rezultata 85:84, međutim, Vasilije Micić nije poentirao nakon prodora, što je Slukas iskoristio i iz „kornera“ doneo veliko slavlje navijačima crveno-belih.

Olimpijakos je na deobi četvrte pozicije sa učinkom 14-9, dok je Efes deveti sa 12-12.

U regularnih 40 minuta ekipe su se često smenjivale u vođstvu, a crveno-beli su maksimalnih plus 9 imali na kraju prve četvrtine (26:17).

Slukas je bio najefikasniji sa 23 poena (4/6 za tri) uz 5 skokova i 6 asistencija, Saša Vezenkov je upisao 16, a Mustafa Fal 10. Na drugoj strani Tibor Plajs je imao 14, Rodrigo Bobua 13, a Micić 12 poena (4/6 za dva, 1/7 za tri, 1/1 slobodna bacanja) uz 3 skoka i 13 asistencija.

Olimpijakos u sledećem kolu dočekuje Olimpiju iz Milana, a Efes u Istanbulu igra sa Makabijem.

Alba je u Berlinu pobedila Zenit rezultatom 68:62 i posle drugog trijumfa u poslednje tri utakmice na 14. poziciji izjednačila se sa Crvenom zvezdom s tim što srpski tim ima dva meča manje.

Ruski tim je četvrti sa učinkom 14-9 koliko.

Domaći su prvu četvrtinu dobili 23:12, drugu su izgubili 22:11 i na poluvremenu je bilo nerešeno. Posle izjednačene treće deonice, Albatrosi su u poslednjoj konstantno imali između pet i devet poena prednosti.

Lo je bio najefikasniji u nemačkom timu sa 14 poena, dok su kod gostiju Beron i Kuzminskas imali po 18.

Alba u sledećem kolu gostuje Asvelu, a Zenit na svom parketu igra sa Barselonom.