Šta ovo bi? Potpuni kolaps Barse u Vitoriji

Euroleague 30. dec 202122:27 > 22:58 1 komentar
Džejson Grejndžer
2021 Eurolegue Basketball

Veliko iznenađenje viđeno je u poslednjoj utakmici 18. kola Evrolige koja se igrala u četvrtak – Baskonija je na svom terenu ubedljivim rezultatom 94:75 savladala lidera tabele Barselonu i stigla do druge pobede zaredom.

EL u četvrtak:

Tim Nevena Spahije sada ima skor 7-11, dok je Barselona i dalje na čelu sa 15-3, ali njihov skor u slučaju pobede može da dostigne najveći rival Real Madrid.

Tim Šarunasa Jasikevičijusa je dobro otvorio utakmicu i vodio je u prvoj četvrtini, ali je domaćin stigao do prednosti u drugom periodu. Vođstvo je potom raslo do poluvremena i postalo dvocifreno, a u drugom poluvremenu Barselona je bila neravnopravan rival. Najveće vođstvo koje je baskijski tim imao iznosilo je 25 poena.

Najbolji kod pobednika bili su Rokas Gijedraitis sa 20 poena, Vejd Boldvin sa 16 poena i 8 skokova, Simone Fontekio imao je 14, a Stiven Inok i Metju Kostelo imali su identičan učinak – po 13 poena i 10 skokova.

Srpski bek Vanja Marinković odigrao je pet minuta za Baskoniju, ali je imao samo jedan promašen šut za tri poena.

Nikola Mirotić bio je jedini raspoloženi igrač Barselone sa 19 poena. Sertač Šanli upisao je 13, a Nikolas Laprovitola imao je 12 poena i 7 asistencija.

U narednom kolu Barselona će sedmog januara gostovati CSKA u Moskvi, a Baskonija će niz uspeha pokušati da nastavi u Tel Avivu protiv Makabija dan ranije. Sve utakmice Evrolige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.