Tavares „podigao“ zid za važnu pobedu Reala u Rusiji

Zenit, Real Madrid
Sergey Grachev/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Real Madrida u 28. kolu Evrolige, u direktnoj borbi za plasman u četvrtfinale, pobedili su Zenit u Sankt Peterburgu rezultatom 75:71.

Kraljevski tim ostvario je drugi trijumf u poslednjih pet utakmica i finiš ligaškog dela takmičenja nastavlja sa učinak 17-11, dok ruska ekipa ima skor 16-11.

Zenit je na nešto manje od tri minuta pre kraja, posle trojke Bilija Berona, vodio 69:68, ali su gosti serijom 6:0 preokrenuli na 74:69 i prelomili meč. Bitnu ulogu u tim trenucima na obe strane terena imao je Valter Tavares.

Madriđani su početkom drugog perioda imali 14 poena viška (29:15) i na odmor su otišli sa plus 9, ali je Zenit treću deonicu dobio 29:14 i preokrenuo rezultat.

Ipak, u odlučujućim momentima gosti su bili mnogo sigurniji, a uspeli su da zaustave i Kevina Pengosa koji je svih 14 poena postigao u prvom poluvremenu.

Tavares je bio najefikasniji sa 16 poena, uz 9 skokova, Gabrijel Dek je dodao 15, a Karlos Alosen 8. U domaćem timu pored Pengosa dvocifreni su bili Beron sa 12 (3/8 za tri), Aleks Pojtres sa 11 i Mateuš Ponitka sa 10 poena.

Real u sledećem kolu dočekuje Barselonu, a Zenit gostuje Olimpijakosu.